-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Стало відомо, як каратимуть прикарпатців за незаконно зрубані ялинки

-Реклама-spot_img
spot_img

“Новорічна ялинка” – Держекоінспекція розпочинає контроль над виявленням несанкціонованих вирубок, а також фактів перевезення і незаконної реалізації новорічних ялинок. Про це інформують на однойменній сторінці інспекції у Facebook.

Таку природоохоронну процедуру інспекція проводить щороку. Для перевірок сформували мобільні групи. До них увійшли державні інспектори з охорони навколишнього середовища Карпатського округу, поліцейські та працівник держлісоохорони. Вони проводитимуть перевірки у місцях, де ростуть хвойні дерева та там, де їх продають.

Члени мобільних груп уже почали перевірки щодо дотримання норм та лімітів заготівлі новорічних ялинок, виявлення вирубок дерев, а також їхнього незаконного продажу. Найбільше контролюють селекційні плантації та ділянки цінних хвойних порід. Також особливу увагу приділяють територіям природно-заповідного фонду.

- РЕКЛАМА-

За незаконну рубку ялинок порушників притягуватимуть до відповідальності за ст. 65 Кодексу України “Про адміністративні правопорушення”. За зрубану новорічну ялинку порушники платитимуть штраф: фізичні особи від 510 до 1 020 гривень, посадові особи – від 2 550 гривень до 5 100 гривень.

Крім того, за незаконне вирубування ялинок нараховуватимуть стягнення за завдану довкіллю шкоду. Розмір шкоди за одну незаконно зрубану ялинку діаметром стовбура до десяти сантиметрів становить 519 гривень, діаметром до 14-ти сантиметрів – 914 гривень, а до 18-ти сантиметрів – 2 347 гривень.

До того ж, за незаконну порубку або незаконне перевезення, зберігання та збут деревини може загрожувати ще й кримінальна відповідальність за статтею 246 Кримінального кодексу України.

За реалізацію незаконно зрубаних новорічних ялинок також є відповідальність. Порушникам загрожує штраф від 30-ти до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 до 1 700 гривень). За продаж ялинок, які зрубали в природно-заповідних фондах, передбачено штраф від 100 до 215-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1 700-3 655 гривень).

“Реалізація новорічних ялинок повинна проводитися лише за наявності пластикових бирок зі штрих-кодом, які підтверджують законність їхньої заготівлі та реалізації, а також дозволяє покупцю дізнатися походження купленого деревця завдяки спеціальному он-лайн сервісу. У випадку, якщо інформація на сайті відсутня, це може свідчити про сумнівне походження ялинки”, – йдеться у повідомленні.

Єдиний документ, який дає право перевозити новорічні ялинки, є товарно-транспортна накладна встановленого взірця з відповідними відмітками відвантажувача. Її видають лісогосподарські підприємства.

У передноворічний період в містах та селах Прикарпаття організують виїзну торгівлю ялинками, новорічними гілками та композиціями. Саме там живу новорічну ялинку можна придбати законно.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні