З першого січня за прибирання снігу в усіх селах Івано-Франківської міської територіальної громади відповідатиме місто. Про це на оперативній нараді повідомив заступник міського голови Михайло Смушак. Чи підготувалася громада до прибирання доріг і тротуарів, з’ясовували кореспонденти Суспільного Карпати.
Усі тротуари в Івано-Франківську, а також пішохідні зони у центрі обслуговує комунальне підприємство “Муніципальна дорожня компанія”. Його директор Віталій Бурко каже, що прибирати дороги від снігу будуть повністю механізовано. Для цього підприємство закупило декілька тракторів та снігоприбиральних машин. Натомість, посипати тротуари та очищати їх від ожеледиці будуть здебільшого вручну. Над цим працюватиме приблизно 100 працівників.
“Процес обробки протиожеледними реагентами пішохідних територій триває в середньому десь до восьми годин після утворення ожеледиці і залежить від температури повітря. Центральну частину міста, там, де широкі площі, та ж сама “стометрівка”, наприклад, то по ній спокійно проходить солерозкидач. Там використовуємо і автомобілі”, – пояснює Віталій Бурко.
12 тонн піщано-соляної суміші закупило комунальне підприємство “Теплий дім”. Ще 60 тонн придбали його підрядники, розповідає директорка “Теплого дому” Наталія Ярощук. Це підприємство обслуговує 616 будинків в Івано-Франківську.
“Основну увагу приділяємо виходам з під’їздів, де найчастіше буває намерзання, пішохідним доріжкам та ділянкам, де ходять люди. У нас майже все прибирається вручну, тобто техніки як такої немає. У нас є лопати, віники і ящики для піщано-соляної суміші”, – зауважила Наталія Ярощук.
Деякі села Івано-Франківської громади зараз не мають ані власної техніки, ані комунальних працівників. Це Братківці, Радча, Драгомирчани та Узин. Заступник міського голови Михайло Смушак розповідає, що населені пункти, які доєдналися до Івано-Франківської ОТГ після місцевих виборів, з нового року обслуговуватимуться комунальними підприємствами міста.
“Найкраща ситуація зараз у Крихівцях. У них є три трактори, своя відокремлена база, три працівники, тракторист. Також у них є і навісне обладнання. Це може бути базою для КП “Муніципальна дорожня компанія”. Вона може Драгомирчани, Крихівці, Радчу взяти на обслуговування”, – додав Михайло Смушак.