-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

В Івано-Франківську хочуть продати приміщення департаментів у центрі міста

-Реклама-spot_img
spot_img

В Івано-Франківську думають про переселення деяких структурних підрозділів міської влади.

В Івано-Франківську думають про переселення деяких структурних підрозділів міської влади і продаж приміщень, які вони займали, пише “Західний кур’єр“.

Приміщення Територіального центру соціального обслуговування на вул. Коперника, 1 і Департаменту соціальної політики на вул. Грушевського, 29 не пристосовані для прийому великої кількості людей, у них є проблеми з доступністю, що спричиняє незручності відвідувачам цих закладів. На жаль, у наш час, соціально незахищених людей стає дедалі більше. Людський потік до Департаменту соціальної політики не припиняється, а перед його будівлею вишиковуються черги. Не пристосований для потреб людей старшого віку і будинок Територіального центру соціального обслуговування. Тому міський голова доручив спершу підшукати для них більш придатні приміщення. Потім будівлі, які вони зараз займають, виставити на продаж із відкритого аукціону. А за виручені кошти придбати нове, сучасне, просторе приміщення для влаштування Центру надання соціальних послуг.

- РЕКЛАМА-

Міський голова каже, що задоволений колективами і роботою Територіального центру соціального обслуговування та Департаменту соціальної політики, але не задоволений їхніми приміщеннями. За його словами, вони незручні для людей, з вузькими коридорами і у цих приміщеннях просто неможливо надавати якісні соціальні послуги.

«Як Департамент соціальної політики, так і Територіальний центр – вони незручні для людей. Перед Департаментом соціальної політики люди стоять на дворі. Тому треба знайти в новобудовах якийсь перший поверх нормальний і облаштувати його. А ті приміщення продати з аукціону, – каже Руслан Марцінків. – Прозоро, відкрито, зареєструємо на всіх платформах і продамо. А за вилучені кошти придбати нове нормальне приміщення. Але до того часу підготувати пропозиції, де ми можемо у наших будівельників його купити. Бо то не діло. Ми тішимося, що Департамент соціальної політики і Територіальний центр у нас в центральній частині міста, але нормальних послуг у їхніх приміщеннях надати не можемо».

В Івано-Франківську хочуть продати приміщення департаментів у центрі міста

Міський голова також додав, що треба подумати про можливість продажу й інших комерційно привабливих комунальних приміщень в центральній частині міста, щоб залучити до бюджету більше коштів і вкласти їх, наприклад, у будівництво дитсадків.

«Не конче, наприклад, Управлінню капітального будівництва, нашому Фонду комунального майна бути в центрі міста. Це не ті установи, які надають послуги людям. Вважаю, що там, де ми можемо щось продати в центрі міста, треба над цим подумати. А виручені кошти краще вкласти в будівництво садків», – каже Р. Марцінків.

Директор Департаменту комунальних ресурсів Ігор Гриненько погоджується з тим, що треба ефективніше використовувати комунальне майно і комунальні приміщення. Деякі з них й справді, можливо, краще продати, щоб залучити додаткові кошти до міського бюджету. Але спершу необхідно підшукати нові приміщення, в які можна було б переселити структурні підрозділи міської влади, які їх зараз займають.

«У відкритому доступі є база даних з переліком комунальних приміщень, в яких розміщуються структурні підрозділи міськ­виконкому, департаменти й управління, комунальні підприємства. Щоб ефективно використовувати комунальні приміщення, деякі з них, які не зовсім пристосовані для роботи структурних підрозділів, можливо, дійсно продати і придбати нові, де б працівники могли краще виконувати свою роботу, приймати відвідувачів і якісно надавати їм свої послуги. В цьому є своя логіка», – каже І. Гриненько.

Водночас він додав, що, скажімо, Департамент комунальних ресурсів зараз розміщується в колишньому житловому, ще австрійському старому будинку. В середині його переробляли, квартири пристосовували під кабінети. Але тут ще залишилася одна житлова квартира, а також розміщується Департамент соціальної політики облдерж­адміністрації. Також є співвласники підвального приміщення, яке обладнали під ресторан. Він зараз закритий і не діє. Згадане міським головою Управління капітального будівництва займає комунальне приміщення на одному з поверхів колишнього так званого «будинку «союз друку» на вул. Незалежності. А поверх над ним, який не є в комунальній власності міста, займає Антимонопольний комітет.

А ось Департамент соц­політики і Територіальний центр соціального обслуговування розташовані в окремих будівлях, які вони повністю й займають. Але будинок Терцентру на вул. Коперника перебуває в жахливому стані. Його утримання, ремонт та експлуатація потребують чималих коштів. Зрештою, в нього треба вкласти багато грошей навіть для того, щоб його продати.

«На Коперника,1 приміщення в жахливому стані. Там немає нормального підлогового покриття і навіть влітку йде сирість від землі,– каже І. Гриненько. – У нього треба вкласти багато коштів. На це приміщення немає техпаспорта, який ще потрібно виготовити. Є старі попередні інвентаризаційні описи 50-60-х років, але, як правило, вони дуже відрізняються від фактичної площі. Крім того, потрібно навести порядок із земельною ділянкою, щоб зрозуміти, яка площа земельної ділянки є і яка може бути відведена для продажу. З будинком Департаменту соцполітики ситуація інша. Його думають продати саме тому, що приміщення й справді не пристосоване для прийому великої кількості людей і зручного надання їм послуг. «Приміщення на Грушевського, 29 мало пристосоване для прийому людей, воно має специфічне планування. Там вузькі коридори, немає великого залу, де б відвідувачі могли очікувати своєї черги на прийом. Велику кількість людей, які у своїх справах щодня звертаються до Департаменту соцполітики, там просто ніде розмістити. Але для влаштування якихось офісних приміщень будівля цілком придатна», – каже І. Гриненько.

В Івано-Франківську хочуть продати приміщення департаментів у центрі міста

Директор Департаменту комунальних ресурсів також розповів, що зараз місто виставляє на продаж свою частку приміщення за адресою вул. Незалежності, 69, яке фактично розташовується у дворі будинку на початку вул. Лепкого. «Це будинок колишніх художніх майстерень, який в аварійному стані і валиться. Щоб мати можливість залучити до бюджету кошти від продажу, наш Департамент сформував земельну ділянку площею понад сім соток і ми продаємо у цьому будинку частку приміщень комунальної власності, яка становить 51%, – каже І. Гриненько. – В еквіваленті це виходить приміщення під 300 квадратних метрів і сформована земельна ділянка». Серед інших окремих будівель, які перебувають в комунальній власності міста і які згодом можна було б продати, І. Гриненько, зокрема, назвав будинок на вул. Хотинській,14 та будинок колишньої житлово-експлуатаційної організації №9 на вул. Галицькій, 53-А. Однак щодо останньої будівлі зараз тривають суди. «ЖЕО №9 мало великі борги, і податкова у рахунок цих боргів внесла цей будинок у податкову заставу, хоча він належить до комунальної власності міста. Тому зараз у нас із податковою є суперечність, яка розглядається в суді»,– каже І. Гриненько.

«Мова не йде про те, щоб зараз продавати більшість приміщень комунальної власності, які займають комунальні підприємства чи структурні підрозділи міськ­виконкому. З будинком на Коперника, 1 справа нагальна, бо він потребує великих капіталовкладень, а від його продажу з аукціону можна залучити більше коштів до міського бюджету, – каже І. Гриненько. – Все треба прораховувати. Якщо є техніко-економічне обґрунтування, доцільність продажу, тоді це треба робити. Але треба дивитися, скільки можна отримати від продажу коштів до міського бюджету і яка користь від цього буде для громади. В першу чергу намагаємося реалізувати неліквідні приміщення та ті, які не використовуються, які простоюють. Ми всіляко їх пропагуємо серед потенційних покупців, здаємо в оренду, пропонуємо на викуп або виставляємо на продаж з аукціонів».

За інформацією Департаменту комунальних ресурсів, з початку року в Івано-Франківську реалізували приміщень комунальної власності на 55,5 млн грн. При цьому, 18 об’єктів продали з аукціону. При загальній стартовій ціні лотів у 21,5 млн грн за підсумками торгів міський бюджет поповнився на 32,5 млн грн. Зокрема, найбільше – з 7,8 до 13,2 млн грн зросла ціна продажу будівлі колишньої школи №8 на вул. Гординського, 10. Приміщення на першому поверсі будинку № 63 на вул. Дністровській при стартовій ціні 1,8 млн грн продали за 5,6 млн. А ціна 33 квадратних метрів приміщення без комунікацій на вул. Мазепи, 1 зросла з 480 тис. грн до 1 млн 100 тис. Також цьогоріч нарешті вдалось реалізувати об’єкт незавершеного будівництва лазні на вул. Стефаника, яку виставляли на продаж ще з 2011 року. Будівлю, яка з 2004 року фактично не використовувалася, у стані готовності 54% продали за 7,6 млн грн при стартовій ціні у 6,7 млн. За стартовою ціною у 500 тис. грн також вдалося продати невеличке підвальне приміщення без окремого входу і суміщене з ліфтовою шахтою у колишньому Будинку побуту на вул. Січових Стрільців, 56. «Ми раді, що гроші від приватизації цих об’єктів поповнили міський бюджет, а приміщення отримали нових власників, – каже І. Гриненько. – А якщо приміщення перебувають уже у приватній власності, то хто, як не власник, зацікавлений вкладати в них кошти, ремонтувати і в подальшому утримувати їх в належному стані, щоб вони ефективно використовувались».

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.

6 КОМЕНТАРІ

  1. А ще, потрібно підняти тарифи на світло, бо як каже один до…. б, енергетика “ляже”. А може зменш ти зарплати в “наглядових радах”, та “перекази” мамам? Уроди!!

  2. Шо хохлы шо жыды все делают через жопу,без мозгло все гамном засерают,ничегоне доводят доконца,всестоит недостроенное,брошенное!ничего что жыдам что хохлам не довелось довести до путного конца!Оно и по украине видно шо жопа всему ,полная!

    • Насмішив. І це каже представнік того народу, який дотепер носить кірзакі, фуфайку і ходить в туалет прямо з вікна? Який маючи стільки нафти і газу як ОАЕ, палить в ізбє кізяками і п‘є бояришнік?

  3. Така сама ідея була як закривали всі заводи в місті а в результаті набудували будинків так само буде і з цим приміщенням правда

  4. Вже мости школи садочки набудували тепер залишилось в забудівників викупити приміщення і рай в місті настане

Comments are closed.

-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні