Як писали ЗМІ раніше, у мережі з’явилися прайси на рекламу в найпопулярніших блогерів Прикарпаття. Там розповіли про те, скільки заробляють Варварук, Верба, Литвин та Пістрюга.
Тоді ж місцеві податківці повідомили, що вже деякий час стежать за доходами низки франківських блогерів. Невдовзі вони оприлюднять інформацію, як багато податків ті сплачують у бюджет.
Стаття викликала резонанс у мережі – читачі блогерів, не чекаючи висновків податківців, почали звинувачувати їх у приховуванні доходів аби не платити у держказну.
Після виходу статті в редакцію “Галки” звернулася львівська блогерка Наталі Литвин, дружина інстаблогера та ведучого з Івано-Франківська Олександра Куровського. Дівчина з понад мільйонною аудиторією в Інстаграм розповіла, як давно сплачує податки та про суть “соціально-відповідального блогерства”, яке сповідує. Вона запропонувала опублікувати свою декларацію за три квартали 2020 року.
– Наталю, ви заробляєте на тому, що ведете соціальні мережі, зокрема сторінку в Інстаграмі. Коли для вас постало питання бути відповідальною з точки зору сплати податків?
– Перед тим, як я почала вести блог, я працювала сама на себе у сфері випічки. Продавала через соцмережі свої тістечка і водночас працювала журналістом у той час. Будучи людиною, яка контактує з громадськістю, яка пише соціально-відповідальні матеріали, мені совість не дозволяла приховувати ніякі свої доходи. І навіть тоді, коли я заробляла на випічці тисячу-дві гривень в тиждень, я все одно зареєструвала ФОП і всі доходи, які в мене були пов’язані з випічкою, я сплачувала за них податок. Потім я закинула процес випічки, бо мені це було надто складно, звільнилась з журналістики через те, що почалися різноманітні політичні перипетії, вибори, багато бруду.
Потім я вже більше заглибилась у свій блог. Спочатку це були якісь маленькі співпраці на умовах бартеру. Тобто мені присилали, до прикладу, косметику, я писала про неї свій чесний відгук. Але згодом, коли блог став рости і я вкладала в нього багато грошей і часу, енергії, сил, я зрозуміла, що це приносить мені якісь кошти, це дає дохід. Я одразу ж пішла в податкову, змінила свою групу оподаткування на ту, яка підпадає під цей вид діяльності. І почала все робити офіційно, адже вважаю себе соціально-відповідальним блогером, який доносить до аудиторії якийсь корисний контент.
Це не просто танці на камеру, чи беззмістовні відео. Моя сторінка про мотивацію, екологічний підхід до життя, ми сортуємо сміття і вчимо інших це робити, говоримо про стосунки, філософські теми, розповідаємо про те, як змогли досягнути того, що зараз маємо.
Власне, мені хочеться, щоб люди, навіть старше покоління, яке звикло проводити час у Фейсбуці, зрозуміли, що блог може бути не лише “ні про що”, але й зі смисловим навантаженням. Такі ідеї та погляди я намагаюсь транслювати у своєму блозі.
Оскільки я працюю з великими брендами, які є юридичними особами, щоб співпрацювати з ними, повинна бути третя група спрощеного оподаткування і повинні бути спеціальні кведи. По іншому я б працювати з ними не могла.
Із кожним, з ким я працюю в нас є підписаний договір, ми надаємо офіційний рахунок, вони нам перекидають кошти на ФОП, потім складається акт виконаних робіт (наданих послуг), додатки, супутні документи. Тобто ухилитися від сплати чогось є неможливим.
Навіть якщо в нас є якісь маленькі магазинчики, які займаються шиттям одягу, хтось робить якийсь хендмейд, ми все одно даємо їм реквізити рахунку ФОП, тому, що для нас так безпечніше. Адже по усіх банках зараз йде фінансовий моніторинг, і я б не взяла на себе такої відповідальності, тому в моїй ситуації тільки так.
-Чим зумовлені ціни на ваші послуги?
-У мене були випадки коли я, до прикладу, рекламую якесь пальто і магазин пише, що вони потім продали більше сотні таких самих пальт. Тобто я розумію, що реклама працює, вона окуповується, і це нічим не гірший ресурс, ніж реклама на радіо чи в друкованій пресі або на телебаченні.
-На вашу думку, всі блогери мають працювати так, як ви?
-Я намагаюсь подавати приклад іншим, навіть іншим блогерам. Колегам я неодноразово наголошую, що коли є відповідна категорія, відповідна група оподаткування і співпраця відповідного рівня, то в таких блогерів значно зростає авторитет. Починають по-іншому ставитись люди до вас, приходять зовсім інші клієнти. Звісно, якщо рекламувати навушники за 100 гривень, наклейки та китайські підробки чи токсичні парфуми, зроблені у підвалі – ніхто не довірятиме такому блогеру. Це не те, чого прагну я. Тут я розрізняю – є блогери, є лідери думок.
Лідери думок мають бути лідерами у всьому, у поглядах на життя, порядності стосовно сплати податків. І це все важливо в комплексі.
-Чи бували у вас перевірки від податкової служби?
-Ні, такого не бувало, тому що я регулярно все роблю, маю бухгалтера, який займається всіма рахунками, оплатами, легальністю, законністю.
Після вашої статті аудиторія почала масово скидувати скріни, першоджерелом, я так зрозуміла, була “Галка”, а далі вже інші видання писали… На Фейсбуці бачила під цією статтею тисячі коментарів і багато негативу. Мені неприємно бути в компанії цих інших блогерів, я теж мала з ними неприємні історії, і хочу показати, що не всі такі, як вони.
Я 100% не заслужила цих слів, адже я сплачую податки і все роблю законно. Тим паче, чим більше я заробляю, тим більше податків сплачую. І я не є на другій групі оподаткування (це люди, які сплачують півтори тисячі гривень в місяць). Я плачу 5% від обороту, і це виходять дуже великі суми, також я ще плачу зарплату команді. Це великі обороти, але я цього не приховую.
Нехай люди, які захочуть поцікавитися, побачать у моїй декларації, що все окей. Я розумію, що багатьох можуть здивувати суми, але я також поясню цей момент. Для того, аби виростити і виплекати таку величезну платформу з мільйонною аудиторією, потрібен не один рік. Я у блогерстві п’ять років, у мене можуть йти чималі суми на просування – це може бути й п’ять тисяч доларів в місяць, які я можу вкладати у свій Інстаграм. Це можуть бути різноманітні конкурси, ми купуємо дорогу техніку, телефони та інше, аби розіграти і набрати нову аудиторію. Також вкладаємо у фотосесії та зйомки, іноді одна фотосесія може коштувати понад тисячу доларів. Щомісяця я витрачаю шалені кошти, які вкладаю у свою сторінку. Це цілодобова праця, це не робота, коли сидиш на офісі від 10 до 18. Ми живемо ідеями, генеруванням контенту. Робимо щось цікаве, і я вважаю, що коли ти вкладаєш у щось стільки часу, енергії та сил, це повинно добре оплачуватись.
Наталі Литвин також надала “Галці” свою декларацію за три квартали 2020 року. Варто зазначити, що цього робити блогери не зобов’язані – декларуванню підлягають державні чиновники, правоохоронці, судді та депутати. З документу стає відомо, що за 9 місяців 2020 року оборот коштів по її рахунку склав понад 1 мільйон 375 тисяч гривень. З цієї суми сплатила понад 68 тисяч гривень податків, як цього вимагає третя група оподаткування (5% від обороту).
Нагадаємо, що Неповнолітня популярна франківська блогерка “вступила у змову” із другом скандального Рамзана Кадирова
Податкова розпочала “полювання” на прикарпатських блогерів, які не декларують прибутків – ЗМІ
А СМЕРЕКОВЕРБІВ-ВАРВАРОПУКІВ ТА ІНШИХ
ЦЕ НЕ СТОСУЄТЬСЯ?!ПОДАТКИ НЕ ПЛАТЯТЬ
ЖИРЮТЬ-ІЗ КОРІВНИКІВ В КНЯЗІ!!!