Особливі сніданки, ритуали з одяганням і щасливі номери – спортсмени з Івано-Франківщини вірять, що саме вони можуть допомогти здобути омріяну медаль.
На ефірі Радіошоу “Зроблено в Україні” директор департаменту молодіжної політики та спорту Віталій Матешко розповів, як впорались прикарпатські спортсмени з викликами 2020 року, пишуть Версії .
“2020 – рік невикористаних можливостей. Проведення Літніх Олімпійських ігор перенесли на наступний рік і для багатьох атлетів це великі втрати. Бо відповідно до вікових категорій дехто з них уже не зможе взяти участь”, – відмітив Віталій Матешко.
Втім, наші спортсмени все ж мали можливість виступити на змаганнях міжнародного рівня і привезли до Франківська медалі різного ґатунку.
Серед іншого їм допомагали і “талісмани”.
“В кожного з атлетів є свої особливі талісмани. Вони, як правило, їх не розкривають, але це можна помітити або зрозуміти, спостерігаючи за ними перед змаганнями. Дуже багато атлетів хреститься перед виходом на майданчик чи перед початком змагань. Це нормально, це прояв християнської моралі і налаштування на серйозну боротьбу”, – додає директор департаменту молодіжної політики та спорту.
В день змагань важливими є навіть дрібниці, на які в звичайний день не звертаєш особливої уваги.
“Є атлети, які зранку в день старту “особливо встають” – з якої ноги чи яким способом, є різні варіанти. Є атлети, які мають “сніданок чемпіона” – він залежить від виду спорту, але зазвичай це енергетична їжа, яка швидко перетравлюється, і яка дає багато енергії. Також важливо, що одягають спортсмени. Є окремі речі, які вони роблять, щоб мати впевненість. Іноді доходить до абсурду – одягнути навиворіт футболку, наприклад”, – каже Віталій Матешко.
Також важливим є, який номер дістається спортсмену під час жеребкування або при реєстрації.
“Ще важливі стартові номери. Спортсмени дуже полюбляють, коли їм дістається номер з однаковими цифрами, наприклад 333 або 1, чи 5. В кожного свої числові вподобання. Є люди, які люблять 13 номер, для них він щасливий”, – резюмує Матешко.