Іграшки, прикраси, елементи декору – чого тільки не знайдеш у майстерні подружжя Назара Днеся та Зоряни Мартинюк. Усі вироби – ручної роботи.
“Немає такого, чого ми не створюємо. В нас були різні замовлення. Наприклад, були дитячі малюнки, діти вигадували якогось персонажа. Приходила мама з листочком і казала: “Наша доця намалювала таку річ. Зробіть”. І ми робили це із задоволенням. Це були чарівні єдинороги, фантастичні коти, мікроорганізми”, – розповідає Назар.
Нещодавно на замовлення створили персонажів із серіалу “Гра престолів”, пише Суспільне.
“До того, як надійшло замовлення, я подумав, що не бачив цей серіал. Ми з дружиною були змушені подивитися його. За тиждень переглянули все. Паралельно сиділи і робили”, – розповідає чоловік.
Зараз подружжя співпрацює з Бельгійським ляльковим театром. Створюють одяг для персонажів.
“Це дуже цікаво. Я зараз із захопленням це роблю, бо це щось кардинально інше, ми такого ще не робили”, – ділиться Зоряна Мартинюк.
Назар розповідає, що серед покупців – не тільки українці, але й іноземці:
“Дуже відрізняються покупці. Видно стриманість українців, а іноземці емоції одразу показують. Це дуже класно, коли це роблять не тільки діти, але й дорослі. Ти тоді стоїш, хіхікаєш і думаєш: “Ми такі самі, ми так само робимо”. Наприклад, коли робиш цього восьминога, думаєш, який він класний, ставиш його на голову. І забігають покупці, кажуть: “О, клас, восьминіг!”
Займатися рукоділлям вісім років тому почала Зоряна. Шити жінка не вчилася, за освітою – юрист.
“Філію, де я працювала юристом, розформували. Я вирішила рік не працювати, а зайнятися чимось іншим. Мене похилило на творчість. Я почала шити сумки і прикраси робити”, – розповідає жінка.
Згодом почала удосконалювати вміння і відкрила майстерню. Саме тоді бере початок історія їхнього бренду.
Назар Днесь розповідає, що на створення виробів їх надихають подорожі:
“Можу сказати, що ми дуже творчі люди, але насправді ми нічого не придумуємо, ми комбінуємо. Їздимо по різних країнах, дивимося, що в інших народів, чим бавляться діти, і думаємо: “Хмм, можливо, в нас таке пройде”.
До прикладу, штампи для шоперів пара привезла з поїздок до Індії.