Пошук вдалого подарунка – завжди квест. А пошук вдалого подарунка в карантин – справжнє завдання із зірочкою. Давайте змоделюємо ситуацію. Карантин, частина магазинів закрилася (в тому числі і ваш улюблений маленький магазинчик з дивовижними речами ручної роботи), але дарувати подарунки і радувати близьких все одно потрібно/важливо/хочеться. Що робити?
Мережеві магазини
Саме ті, де продають продукти, а бонусом – якісь речі. Або господарські, де також є вибір предметів, не призначених для миття посуду, прибирання в будинку або прання.
Переваги:
- хороший вибір продуктів, якщо ви раптом вирішили подарувати хамон;
- не найвищі ціни, можна щось купити по акції;
- непоганий вибір декоративної косметики – іноді можна щось відшукати для жінки.
Недоліки:
- щоб вибрати щось вартісне, потрібно докласти титанічних зусиль;
- ніякої індивідуальної складової;
- часто упаковка пошкоджена, так як товари розкладаються швидко, а покупці не проти протестувати товар в справі, навіть якщо він – індивідуального користування.
Магазини в Facebook, Instagram
Швидше, магазинчики, у яких ще немає власного сайту, і соціальна мережа виступає інструментом продажів.
Переваги:
- величезний вибір товарів: від реплік взуття з Алі експрес до ексклюзивних виробів ручної роботи (брошки з фетру, авторські м’які іграшки, настінні панно, вироби з дерева та ін.);
- невисокі ціни – якщо майстер працює сам і не витрачається на утримання команди або сайту, його вироби можуть продаватися за смішною ціною.
Недоліки:
- є ризик нарватися на шахрая – популярні сторінки часто зламують або підробляють;
- або довго чекати відповіді – звичайне явище для hand made майстрів, які і виробник, і відділ продажів в одній особі;
- складно відшукати дійсно хороші магазини – система хештегів, пошуку працює не завжди коректно;
- переплата за доставку – актуально, якщо ви купуєте відразу в декількох магазинах одночасно. Тоді за кожну посилку доводиться платити окремо.
Спеціалізовані магазини подарунків
На відміну від оффлайн-магазинів, ці завжди відкриті – шукати подарунок можна навіть вночі. Як правило, вони мультибрендові – на умовних полицях зібрані вироби різних виробників і різного призначення.
Переваги:
- хороший або відмінний вибір товарів;
- в 99% випадків можна підібрати подарунок під конкретну людину;
- зручно – річ можна розглянути з усіх боків, прочитати опис, порівняти з іншими, при цьому залишаючись вдома;
- безпечно – це неочевидно, але створити і утримувати величезний інтернет-магазин дорого, і ніхто не буде ризикувати репутацій, обманюючи покупців;
- можна відшукати незалежні відгуки в мережі, щоб перевірити магазин;
- вигідна доставка – замовляєте подарунок одночасно для батьків, друга і сестри/брата, а платите тільки за одну посилку.
Єдиний ложкою дьогтю можна назвати асортимент – буває важко знайти магазин подарунків без китайських no name товарів. Але такі бувають, і магазин подарунків Шось – тому підтвердження. Найбільший спеціалізований магазин на заході України, реальні магазини мережі у Львові, Тернополі, Івано-Франківську та Хмельницькому. Талановиті українські бренди під одним дахом – Gifty, Orner, Maslotom, 1dea.me і інші. Зручне групування – відфільтровані подарунки по статі, спорідненості, заняттям, захопленням і навіть бюджету. Все, щоб купувати подарунки можна було з задоволенням.