-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

У Бурштинській громаді закриють малокомплектні школи ФОТО та ВІДЕО

-Реклама-spot_img
spot_img

Малокомплектні школи Бурштинської територіальної громади з нового навчального року призупинять освітній процес. Дітей шкільними автобусами довозитимуть на навчання у міські ліцеї, пише Суспільне Карпати.

Педагогічний колектив виступає проти такого рішення міської влади. Завідувачка Сарниківської філії Тетяна Федик під час засідання сесії міської ради звернулася до депутатів з проханням не закривати школу. Вона погоджується, що 31 учень для навчального закладу – це мало, і громада зекономить на закритті. Проте через погану дорогу, яка веде до села, страждатимуть діти. Та й витрати на підвезення учнів будуть немалими.

У Бурштинській громаді закриють малокомплектні школи

“Мені жаль тих діточок, вони є заручниками ситуації. 12 кілометрів автобусом по тій дорозі… Ми прекрасно розуміємо і не тішимо себе ілюзіями , що він буде їздити. Він не буде їздити на Сарники — це далеко. Будь ласка, зробіть виїзну комісію. Я нічого проти не маю. Приїдьте всі своїми машинами. Кожен день автобус не поїде. В нас високі рейсові автобуси не хочуть їхати”, — каже Тетяна Федик.

“Початкова школа має бути в кожному селі, а освіта доступною”, — вважає директорка Старомартинівської школи Мар’яна Савчук.

- РЕКЛАМА-

У її начальному закладі класи не заповнені, однак у кожному — більше чотирьох учнів, що відповідає освітнім вимогам.

“Початкова школа матиме 17 дітей, з них у четвертому класі буде семеро, у третьому – п’ять, і в першому класі – теж п’ятеро. Тобто в нас є класи. І коли приїжджала комісія, бачила, які в нас створені умови в школі. Тепло, класи забезпечені відповідним обладнанням до НУШ, партами, дошками”, — каже Мар’яна Савчук.

Підтримати вчителів та відстояти позицію проти закриття шкіл приїхали і батьки. Один з них батько двох учнів Сарниківської школи.

У Бурштинській громаді закриють малокомплектні школи

“Дуже багато в селі людей незадоволені тим, що відбувається. Нас не підготували до цього переходу. І тому багато людей і вчителів не знають, що відбувається. Я вирішив приєднатися до вчителів, до батьків, щоб відстояти і дізнатися, що конкретно планується для села”, — каже житель села Сарники Мар’ян.

Начальниця Бурштинського відділу освіти Іванна Томин пояснює, що така реформа впроваджується відповідно до затвердженої концепції розвитку освіти у громаді. І спрямована на економію коштів: “Якщо ми говоримо про Старомартинівську школу, яка повністю фінансується з місцевого бюджету, і на витрати якої йде 1 мільйон 375 тисяч, — це вже є економія місцевого бюджету”.

Не зважаючи на вимоги педагогічного та батьківського колективів, рішенням сесії навчальні заклади Буршинської територіальнї громади таки підлягатимуть реорганізації.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні