-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Франківська студентка дослідила туристичні місця для реабілітації бійців

-Реклама-spot_img
spot_img

Студентка Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Катерина Ющук з дослідженням “Туризм як засіб корекції психоемоційного стану учасників АТО” зайняла ІІ місце на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з “Туризму”, пише Суспільне Карпати.

Серед локацій в Україні, куди варто вирушати атовцям, юна дослідниця виокремлює “Місця сили”: “Серед них — фортеця Тустань Львівської області, де можна відчути всю велич минулих поколінь, люди ніби переносяться у той період, наповнюються духовним багатством”.

Також, за словами дівчини, варто відвідати село Буша, що на Вінниччині. Там є багато пам’яток різних періодів від часів Київської Русі і до Козацької доби.

“За легендою, у цьому селі у сні можна побачити своє призначення. Також острів Лиса Гора на Дніпрі – є повір’я, що коли нема рослинності, то це хороший провідник космічної енергії. Окрім того, ця Лиса Гора розташована на одному меридіані з пірамідами в Гізі, які теж вважаються джерелом енергії”, – каже Катерина Ющук.

- РЕКЛАМА-

Для психологічного туризму студентка радить обирати місця, які мають потужну історичну, героїчну канву і сугестують містичний компонент.

Під час психологічних турів можна використовувати різноманітні види терапії. Наприклад, фототерапію, “терапію щастям” (створення подій, які викликають емоції -ред.).

“Є ряд технік, які використовують під час психологічного туризму. Найпоширенішими з них є осягнення стихій природи: коли споглядання великих стихій заспокоює психіку людини. Так само використовується вечір в темряві, особливо під час відпочинку в горах, у санаторіях, коли учасники тренінгу навіть не вмикають ліхтарики, а пізніше проводять обговорення тих почуттів, відчуттів та емоцій, які з’явилися в них у цей вечір”, – говорить наукова керівниця дослідження, кандидатка педагогічних наук, доцентка вишу Галина Гуменюк.

Одним з перших в Україні психологічний туризм для реабілітації воїнів АТО/ООС почав впроваджувати кризовий психолог, координатор Центру ресоціалізації військових “Коловорот” Андрій Фоменко з Кропивницького.

“У Карпатах ми маємо шість маршрутів. Явірник, починаємо з Яремча, або ж це гора Хом’як, гора Синяк, Горгани. Також є маршрут по Чорногорі: гора Петрос (брали його і влітку, і взимку). Від озера Несамовите до гори Піп Іван”, – розповідає психолог.

Ветеран до і після такого походу змінюється, вважає Андрій Фоменко: “По-перше, це нові ресурси, вони починають “хворіти горами”. Друге – робота з групою в потенційно-екстремальних умовах, де людина може відчути, чи здатна вона нести відповідальність за інших. Третє — два процеси адаптації: початок і завершення подорожі”.

Як зазначають і практики, і теоретики, важливим є емоційний компонент, коли атовці можуть поділитися своїми враженнями, почуттями, які близькі за досвідом пережитого на війні і після війни.

На Прикарпатті, як зауважує Катерина Ющук, психологічний туризм застосовує Центр реабілітації учасників АТО та їхніх сімей “Бандерівський схрон”.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету

1 коментар

  1. Этим ублюдкам которые стреляли в таких же голожопых украинцев на востоке украины поможет только дорога на “цвынтар” как путь к реабилитации!

Comments are closed.

-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні