Про це повідомив Суспільному Карпати прессекретар установи Ігор Марковський.
“55 % заборгованості складають суми до тисячі гривень. Розуміємо, що це поточна заборгованість. У когось є затримка зарплати, може, комусь ліки треба було купити. Тобто, це не критично. 39 % боржників нашої компанії мають заборгованість від тисячі до п’яти тисяч гривень, 6 % – понад п’ять тисяч”, – розповів Ігор Марковський.
За словами речника “Івано-Франківськгаз Збуту”, у період дії карантинних обмежень уряд заборонив припиняти постачання газу боржникам. Також тим, хто заборгував, не нараховуються стягнення і пеня. Якщо у споживача є суттєві причини виникнення боргу, то працівники компанії розробляють план реструктуризації заборгованого. Коли таких причин немає, а споживач продовжує користуватися газом безкоштовно, установа передає його справу до суду.
“Зараз сотні справ є у судах. На жаль, люди не усвідомлюють, що на них покладатимуться всі судові витрати. Інколи буває, що людина, аби заплатити 500 гривень боргу, сплатить 3 тисячі на супутні витрати”, – каже Ігор Марковський.
А також додає, що борги не обмежують право споживача змінювати постачальника. І цей постачальник може знаходитися у будь-якому регіоні України.
Нагадаємо, До уваги прикарпатців: стало відомо, коли в Україні знову переглянуть тариф на газ.