-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Усі відтінки медової насолоди. Як правильно купити мед?

-Реклама-spot_img
spot_img

Про корисний вплив меду на організм людини знає багато хто. Але як розібратися, який мед краще купити? Для недосвідченого покупця розмаїття баночок, різні відтінки і кольори, густизна чи кристалізація меду можуть стати справжньою загадкою. Для читачів Правда.іф відомий на Прикарпатті пасічник Василь Мануляк розповість деякі секрети.

Усі відтінки медової насолоди. Як правильно купити мед?

Один із перших медів – травневий, назва походить від слова «травень». Він із верби, лози, первоцвіту, горицвіту, кульбаби, каштану і бузку. Із цих рослин бджоли збирають нектар і пилок. Ще сніг лежить, а бджола уже несе перший пилок до вулика. Перші обльоти бджоли роблять, коли температура повітря підвищується до 9-12 градусів. Може, ви звертали увагу: коли ще сніг лежить, сонечко пригріло, і у снігу є такі маленькі ямочки? Це сонце зманило бджолу із вулика, вона вилетіла, а у затінку – холодно, вона застигає і падає. От звідки такі ямочки у снігу.

Але у той час лоза уже має цвіт і бджола бере пилок і частинку нектару. Тобто, якщо є багато верби і погода дозволяє, то бджоли уже роблять перший мед. Травневий мед – білий за кольором, хоча колір залежить від місцевості. У нашому регіоні він – білий, найбільш вітамінізований і найменш алергічний. Адже уся згадана рослинність отримує підживлення від талої води, тобто розталого снігу. Якщо готують ліки і до їхнього складу має увійти мед, то завжди рекомендують саме травневий.

- РЕКЛАМА-

Потім у нашій місцевості з’являється акацієвий мед. Він не завжди буває, оскільки через приморозки дерева акації не завжди рясно цвітуть. Акацієвий мед дуже корисний для людей із захворюваннями серця і з діабетом. Він мало алергічний, його добре давати малим дітям.

Усі відтінки медової насолоди. Як правильно купити мед?

Якщо травневий мед може закристалізуватися протягом двох-трьох місяців, то мед із акації, якщо він чистий і без домішок, до року-півтора може бути у рідкому стані.

Взагалі, властивість меду кристалізуватися, це показник якості меду. Якщо взяти мед, який простояв півроку чи рік і на банці помітний ніби приморозок, це означає початок кристалізації, тобто мед – зрілий і якісний.

Після акацієвого – наступає період меду із різнотрав’я. Цей мед бджоли виготовляють у середині літа. У горах – це період малини й ожини. А от у нашому Тлумацькому районі – це час цвітіння різноманітних трав. Цей мед по кольору – яскраво жовтий, має дуже насичений аромат, із легким присмаком липи і застигає до стану каменю.

Усі відтінки медової насолоди. Як правильно купити мед?

Якщо у тій чи іншій місцевості росте липа і гречка, то маємо липовий і гречаний мед. Гречаний мед зовні нагадує згущене молоко. Він часто пастоподібний, але може затверднути до кам’янистого стану. У ньому часто є великі крупинки.

Липовий мед має дуже різко виражений смак. Він досить приємний. Те саме стосується гречаного меду, хоча він має навіть певну терпкість, досить специфічний на смак.

Далі у нашій місцевості є ще один різновид меду – гірське різнотрав’я. Цей мед також має дуже виражений смак. Він швидко загусає, стає коричневого кольору і має особливий, неповторний аромат.

А потім ми отримуємо падевий мед. Він унікальний, буває не у кожній місцевості, навіть у нас, якщо пощастить, буває раз на 7-8 років. От згадайте: людина припаркує машину десь під деревом, приходить за кілька годин, а автівка уся – липка-липка… Оце і є падь.. Є така тля, яка поїдає хвоїнки дерев чи листочки, звідти виділяється солод і бджоли його збирають. Так виникає цей мед. Цей мед темний, чорного кольору. Він багатий залізом, дуже корисний при проблемах легеневої системи і при анемії, хороший стимулятор імунної системи.

Окрім меду дуже корисним для людини є забрус. От є рамка, де знаходяться бджолині соти. Коли бджоли закладають мед у ячейку, вони його вентилюють і запечатують, консервують. Забрус – це і є бджолина консервація: мед, віск, прополіс і лізоцин. Такий запечатаний  мед може зберігатися впродовж багатьох років. А коли ми  хочемо забрати мед із рамки, то мусимо зрізати оту консервацію. Він у 4-5 разів корисніший від меду. Його потрібно жувати, як жуйку, поки не залишиться сухий віск, який можна і виплюнути, і ковтнути, він не зашкодить організму. Забрус є хорошою профілактикою лікування застудних захворювань, доброю санацією ротової порожнини.

Також люди часто цікавляться бджолиним пилком. Він корисний, адже містить увесь комплекс вітамінів, мінералів і амінокислот, стимулює імунну систему. Але не усі знають, як правильно вживати бджолиний пилок. Пилок потрібно розжовувати до повного розчинення, не заїдаючи і не запиваючи. Під дією слини він має розчинитися і через слизову потрапити до кровоносної системи.

Підготувала Любов Загоровська

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Любов Семанишин
Любов Семанишин
Журналіст, публіцист. Редакторка сайту Правда іф. юа. Випускник філологічного факультету ПНУ.

1 коментар

Comments are closed.

-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні