У колекції франківської вишивальниці Ірини Струннікової є копії творінь Сальвадора Далі, Леонардо да Вінчі, Франсуа Буше, Пімена Орлова та інших художників.
Жінка не просто “малює” голкою, а живе своїм хобі, пише Суспільне Карпати. Створювати картини Ірина Струннікова почала з копії іспанського живописця Сальвадора Далі “Дівчина біля вікна”.
З того часу, каже Ірина Струннікова, куди б не їздила, то найперше, що шукала, — схеми до картин.
Я почала збирати альбоми, книжки із живопису. Я не вмію малювати, я пробувала, чесно кажу, але не вмію і не виходить у мене. От єдине, що я змогла, то знайти себе в отих картинах, що в мене є, — у вишивці. Я передаю всі ті відчуття, які є в мене всередині, я не хочу вишивати “сірі” картини, щось вони викликають такий негатив. Мені подобається більше позитив, — говорить майстриня.
Одне полотно Ірина Струннікова вишиває від двох місяців до півтора року. За її словами, усе залежить від складності вишивки.
Уже приблизно дев’ять місяців майстриня працює над картиною Пімена Орлова “Сцени римського карнавалу”. У цій роботі жінка використовує майже 200 ниток різних кольорів та відтінків.
Я можу цілий день сидіти. Ну, взагалі, коли вишиваю, я не помічаю часу. Мені здається, що я мало вишила, дивлюсь на годинник, а то вже стільки часу пройшло, — розповідає вишивальниця. — Я люблю собі ввімкнути музику. Люблю джаз, класику. Можу вишивати так: от сьогодні в мене настрій на джаз, то я вмикаю джаз, а завтра в мене настрій на класику, то я вмикаю класику, післязавтра — естрадні якісь пісні. Мені легше вишивати тоді і приємніше.
Ірина Струннікова не просто копіює картини, а “малює голкою”. У її доробку приблизно 60 робіт.
Я, мабуть, голосно скажу, але мені здається, що в кожній картині є душа. От я ніколи не залишу голку в картині, там де, наприклад, вишито. Я її десь знизу заколю. Я ніколи не кину нескладену картину, навіть, якщо я встаю на п’ять хвилин, то я розкладаю її рівненько, — додає жінка.
Крім тієї роботи, над якою працює майстриня зараз, планує створити ще дві. Зокрема, вишивальниця працюватиме над полотном австрійського художника Ханса Зацки “Німфи коло ставка” та творінням французького живописця Жана-Оноре Фрагонара “Гойдалки”.