Найближчим часом в Україні може з’явитися новий міністр охорони здоров`я. Його ім’я вже відоме – це головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко.
Джерело:24 канал
Очікується, що Ляшко замінить свого поки ще чинного шефа – Максима Степанова, щоправда, проти волі останнього. Деталі біографії ймовірного майбутнього міністра Віктора Ляшка – читайте далі.
Біографія Віктора Ляшка
Майбутній чиновник народився 24 квітня 1980 на Рівненщині – у селі Осова, нині – Сарненський район.
Це село славиться як центр “бурштинової республіки”, а ще належить до числа населених пунктів, що зазнали радіаційного забруднення внаслідок аварії на ЧАЕС.
Віктор мав “чорнобильські пільги” при вступі до вишу, а тому отримав можливість навчатись у провідному медичному навчальному закладі України – Медичному університеті імені Богомольця.
Віктор Ляшко / Фото з особистої фейсбук-сторінки
Кар’єра Віктора Ляшка
Після закінчення навчання у 2003 році Віктор Ляшко вирішив не повертатись до рідного села, а будувати подальшу кар’єру у столиці. Він влаштувався на роботу до санітарно-епідеміологічної служби (СЕС) Київщини, де пропрацював майже сім років.
Завдяки престижній роботі молодий фахівець отримав чималий досвід та завів потрібні зв’язки. У 2010 році він переходить на роботу до Міністерства охорони здоров’я на позицію головного спеціаліста санепідеміології. У чиновниках середньої ланки Ляшко не затримався і вже незабаром став директором департаменту СЕС України. Згодом 33-річний Ляшко очолював Київський обласний лабораторний центр СЕС.
Паралельно Віктор Ляшко долучився до розподілу грантових коштів – він опікувався приватними проєктами, що були спрямовані на боротьби з окремими хворобами. Зокрема, Ляшко очолив у 2014 році ГО “Інфекційний контроль в Україні”, що отримала грант на лікування туберкульозу. Також чиновник брав участь у проєктах з протидії ВІЛ/СНІД, що фінансувалися на гроші американських платників податків. Також чиновник став постійним експертом “Реанімаційного Пакету Реформ”.
Член команди Супрун
Після перемоги Революції Гідності Віктор Ляшко приєднався до так званої “команди Уляни Супрун” – у 2015 році він увійшов до складу Департаменту громадського здоров’я.
Паралельно Ляшко здобув другу вищу освіту у Національній академії держуправління та став магістром у цій царині. Також Ляшко активно відгукувався на пропозиції закордонного навчання – навчався у Барселоні, Сан-Франциско та інших містах світу.
Віктор Ляшко / Фото з особистої фейсбук-сторінки
Інвестиції у власну освіту принесли дивіденди у 2018 році, коли Ляшко став заступником голови Департаменту громадського здоров’я.
У 2019 році після зміни влади Департамент зазнав тиску й був не межі ліквідації. У результаті установу зберегли, але суттєво обмежили у повноваженнях. Внаслідок серії конфліктів безпосередній керівник Ляшка Володимир Курпіта та заступниця нової очільниці МОЗ Зоряни Скалецької – Младена Качурець – демонстративно пішли з посад. Ляшко їх приклад вирішив не наслідувати й не прогадав – на нього чекало підвищення. Скалецька зробила лояльного чиновника своїм заступником.
Борець з COVID-19
Високе призначення сталося наприкінці 2019 року, а вже за кілька місяців у світі почалася пандемія COVID-19. Україна відверто “проспала” пандемію і не вжила належних заходів для протидії коронавірусу. Весь удар критики припав на пані міністерку, яка поводилась особливо безпорадно, а згодом взагалі самоусунулась в добровільній ізоляції у Нових Санжарах.
У цих умовах на передній край вийшов Ляшко – непримітний чиновник, позбавлений харизми та якихось ефектних рис, став обличчям боротьби держави з ворожими мікроорганізмами. Саме Ляшко координував скандальною евакуацією громадян України з Уханю, розповідав про небезпеку коронавірусу з телеекранів, спростовував міфи, зокрема, про алкоголь, який насправді не вбиває COVID-19, а навпаки послаблює імунітет.
Голос боротьби з коронавірусом / Фото з особистої фейсбук-сторінки
Доволі швидко Віктор Кирилович Ляшко став найпопулярнішим Ляшком в Україні та одним з найвідоміших людей у державі.
На початку 2020 року спеціально під нього створили нову посаду – головного санітарного лікаря України, а ще призначили головним борцем з коронавірусом (бо більше не було кому). Також він став заступником міністра охорони здоров’я, але вже не Скалецької, а Ємця. Той також довго не затримався на посаді й був поспішно звільнений.
Ляшко vs Степанов
Зберіг свої позиції Віктор Ляшко й при новому голові МОЗ – колишньому губернаторі Одещини Максимі Степанові.
Степанов спробував перехопити лаври Ляшка як головного борця з коронавірусом. Через це між двома чиновниками зав’язалося справжнє протистояння – вони навипередки доповідали про успіхи у боротьбі з коронавірусом, і кожен намагався возвеличити власний внесок. При цьому Ляшко, як і належить, молодшому за рангом, був дещо скромнішим за шефа.
Доволі часто Ляшко та Степанов робили заяви, що прямо суперечать одна одній. Журналісти неодноразово ловили їх на цьому, але в потоці новин такі ляпи швидко забувалися – обидва чиновники отримували нові й нові хвилини слави. При цьому враження, що влада не знає, що робить, залишалось.
Схожа історія була й з очільником уряду. З останнього: гучна заява Дениса Шмигаля про вакцинацію без черги для тих, хто реєструватиметься на щеплення онлайн, за кілька годин була спростована Віктором Ляшком.
Новий міністр охорони здоров’я
Власне питання вакцинації, як вважається коштувало роботи Степанову. В Офісі Президента не без підстав вважають, що міністр провалив вакцинацію й нині її темпи дуже малі. Також оточенню президента не сподобалось, що Степанов постійно піариться та підкреслює власну роль у перемовинах про контракти на постачання вакцин.
Навесні 2021 крісло під міністром затріщало – пішли чутки про швидку відставку. Тоді з’явилась інформація про кандидатуру його наступника – Віктора Ляшка. Лояльний чиновник старанно оминав скандали, вміло “переводив стрілки” і не ставив під сумнів внесок Банкової у боротьбі з COVID-19.
Ляшко став “своїм” на цій вулиці вже у 2020-му і навіть його кандидатуру серйозно розглядали у якості можливого суперника Віталія Кличка на виборах мера Києва. Втім, ці плани не були реалізовані – кандидатом від “Слуги Народу” стала Ірина Верещук, яка з тріском провалилася на виборах.
Сам Степанов категорично не хотів йти з посади й заявив про політичні мотиви. Ляшко традиційно відмовчався, але задоволений вираз обличчя ховати не став. У понеділок, 17 травня, профільний комітет Ради відмовився підтримати відставку міністра, але ввечері “Слуги Народу” дали добро. Віктор Ляшко прибув на засідання фракції у супроводі одразу 2 охоронців, чим остаточно підтвердив власні амбіції.
Особисте життя
Віктор Ляшко одружений, разом з дружиною Іриною вони виховують доньку Дар’ю.
У вільний від роботи час, тобто – до 2019 року, Ляшко цікавився футболом, у його соцмережах є фото, де він в аксесуарах ФК “Динамо” (Київ) та “Манчестер Юнайтед”. Чиновник веде здоровий спосіб життя, бігає та у свої 41 рік виглядає здоровим і бадьорим.
Віктор Ляшко з дружиною та донькою / Фото з особистої фейсбук-сторінки
Декларація Віктора Ляшка
Чиновнику, якщо вірити е-декларації, належить велика земельна ділянка в 12 соток в селі Литвинівка, Київської області. Також 12 соток має дружина Ляшка в селі Пухівка, Броварського району. Родина мешкає у квартирі на 110,9 квадратних метрів у Броварах.
Ляшко – учасник спортивних змагань з дуатлону / Фото з особистої фейсбук-сторінки
Віктору Ляшку належить автомобіль Skoda Octavia A7 2018 року випуску. Авто було придбане в часи роботи Ляшка у приватному секторі – тоді він декларував понад мільйон гривень на рік.
У 2020 році Віктор Ляшко заробив у МОЗ 617 тисяч гривень. На рахунках родини наразі понад 30 000 доларів США та майже 250 000 гривень.
Автор:Костянтин Довгань
Нагадаємо, що
Ляшко повідомив про графік повторних щеплень проти COVID-19 різними вакцинами