-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Кандидати у нардепи на Прикарпатті витратили на рекламу у соціальних мережах більше, ніж прозвітували

-Реклама-spot_img
spot_img

Громадянська мережа “ОПОРА” оприлюднила аналітичні дані щодо реклами кандидатів на довиборах у 87-му окрузі у соцмережі Facebook.

Через місяць після голосування на проміжних виборах народних депутатів в окрузі №87 (Івано-Франківська область) на сайті ЦВК опубліковано лише частину остаточних фінансових звітів кандидатів.

Олександр Шевченко, Михайло Ноняк, Сергій Сивачук, Юрій  Голіней, Василь Вірастюк, Маруся Звіробій-Біленька та Руслан Кошулинський вже опублікували свої остаточні фінансові звіти.

- РЕКЛАМА-

Найбільші розбіжності між відзвітованими та реальними витратами, йдеться у повідомленні ОПОРИ, у висуванця політичної партії “За майбутнє” Олександра Шевченка. Кандидат відзвітував, що на агітацію в інтернеті він витратив 100 тисяч гривень. Відповідно до звіту Шевченка, він сплатив цю суму фізичній особі-підприємцю Василику І. Я. “за рекламні послуги в мережі інтернет”, відповідно до договору, укладеного 12 лютого 2021 року. У звіті не уточнюється, на що саме пішли ці кошти. Однак навіть із врахуванням того факту, що Facebook надає лише дані про те, у якому діапазоні знаходяться витрати на політичну рекламу, орієнтовні витрати Шевченка на політичну рекламу у Facebook (близько 588 тисяч грн) майже в шість разів перевищують офіційну суму.

За підрахунками ОПОРИ під час моніторингу передвиборчої агітації, Олександр Шевченко став лідером за витратами на політичну рекламу в соцмережі. До прикладу, навіть якщо взяти лише мінімальну вартість 33 найдорожчих дописів кандидата, які він опублікував у Facebook, їхня загальна вартість більше 6 400$ (майже 178 тисяч грн), що майже вдвічі перевищує витрати, вказані у фінансовому звіті.

Не співпали зі звітністю і витрати на політичну рекламу у Facebook кандидата від Всеукраїнського об’єднання “Платформа громад” Юрія Голінея. У остаточному фінансовому звіті кандидата вказано, що на агітацію в інтернеті він витратив майже 14 тисяч гривень, втім, за підрахунками ОПОРИ, витрати Голінея лише на Facebook-рекламу становлять трохи більш як 50 тисяч гривень.

Відповідно до остаточного фінансового звіту, кандидат від “Свободи” Руслан Кошулинський ані гривні не витратив на онлайн-агітацію. Якщо ж перевірити витрати з офіційної сторінки кандидата у Facebook, це дійсно може здатися схожим на правду, адже останні рекламні дописи з його сторінки транслювалися в жовтні 2020 року. Тим не менш, під час передвиборчої кампанії Кошулинський мав найбільшу команду підтримки у соціальній мережі – ОПОРА нарахувала 9 сторінок, з яких здійснювалася агітація за кандидата. Сумарно усі ці сторінки витратили майже 3 500 доларів на піар Руслана Кошулинського у Facebook.

Витрати самовисуванця Сергія Сивачука майже збіглися з підрахунками ОПОРИ про витрати кандидата на політичну рекламу у соціальній мережі Facebook. Втім дані про те, чи користувався кандидат можливостями агітації на інших майданчиках онлайн та скільки коштів він на це витратив, не доступні. Інші ж кандидати – Михайло Ноняк, Василь Вірастюк та Маруся Звіробій-Біленька – показали у своїх звітах набагато більші суми, ніж було витрачено на політичну рекламу у Facebook.

Кандидати у нардепи на Прикарпатті витратили на рекламу у соціальних мережах більше, ніж прозвітували

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Влада Гнатів
Влада Гнатів
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні