Сьогодні, 27 травня, відбулася конференція з нагоди завершення проєкту «Лікарні без інфекцій», що фінансується Спільною операційною програмою Румунія – Україна 2014-2020, пише Правда.іф.
Проєкт «Лікарні без інфекцій» спрямований на зменшення епідеміологічної небезпеки в містах Івано-Франківськ та Сігет Мармацієй шляхом впровадження заходів з профілактики інфекцій, модернізації відділень патології інфекційних захворювань КНП «Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради» та Муніципальної лікарні Сігету Мармацієй, а також вдосконалення знань та навичок медичного персоналу, пов’язаного із інфекційними захворюваннями у двох лікарнях.
Загальна вартість проєкту складає 311380,90 євро, з яких 280242,81 євро грант ЄС. 163797,00 євро з вищезазначеної суми є бюджетом Івано-Франківської центральної клінічної лікарні в цьому проєкті.
Проєкт здійснюється через Спільну операційну програму Румунія – Україна 2014 – 2020 роки, що фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.
Проєкт «Лікарні без інфекцій» впроваджувався з 1 січня 2020 року до 31 травня 2021 року. На прес-конференції організатори проєкту поділилися враженнями та здобутками.
«Сьогодні святкова подія для обох сторін. Це вже другий проєкт, який ми успішно реалізовуємо. Ми продемонстрували нашу діяльність, наполегливість та старанність у виконанні цього проєкту. Незважаючи на державні кордони, різні країни, різні мови ми продемонстрували спільність у наших прагненнях та у тому, що ми хотіли забезпечити наші лікарні якісним обладнанням та якісною медичною апаратурою, щоб ми могли надавати якнайбільше якісних послуг для наших пацієнтів з обох сторін», – розповів керівник міської лікарні Сігету Мармацієй (Румунія) – Дунки Даніеля Раду
Наголосимо, що згідно з основними завданнями проєкту для КНП «Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради» придбано 9 одиниць медичного обладнання, для Муніципальної лікарні Сігету Мармацієй – 41.
«Мене сьогодні запитали чому для нас було придбано 9 одиниць обладнання, а для Сігету Мармацієй 41. Це показує те, що це демократичний вибір тих речей, які повинні були у наших закладах. Лікарі та керівники закладів обирали в першу чергу необхідні речі», – наголосив директор Центральної міської клінічної лікарні Тарас Масляк.
«Це перший проєкт, присвячений проблемам здоров’я і ми тішимося, що він завершується з надзвичайно високими результатами. Вважаємо, що результати цього проєкту оціне населення та популяції в Івано-Франківську та Сігете, саме вони є основною метою цього проєкту», – наголосив Моніторинговий офіцер Спільної операційної програми Румунія-Україна 2014-2020 Богдан Танас.
Менеджер проєкту в Івано-Франківську Уляна Сидор розповіла про досягнення ЦМКЛ у межах проєкту та повідомила, що у межах навчання Івано-Франківська ЦМКЛ придбала новітні тренажери, яких немає аналогів у місті.
Конференцію відвідав міський голова Руслан Марцінків та подякував партнерам.
«Ми радіємо, що така велика кількість проектів Україна-Румунія реалізована або ще на стадії реалізації. Я дякую всім хто сьогодні приіхав. Особливістю реалізації проєкту є те, шо ми потрапили у період пандемії і це не дозволили мат. Нам постійне спілкування. Сподіваємося, що пік пандемії ми пройшли і це дасть нам можливість співпрацювати у подальших проєктах», – наголосив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.