-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Світлини перепоховання жертв комуністичного терору поблизу Івано-Франківська ФОТО

-Реклама-spot_img
spot_img

Початок Другої світової війни 1 вересня 1939 р. назавжди залишиться пов’язаним з підписаним між сталінським СРСР і гітлерівською Німеччиною договором про ненапад від 23 серпня 1939 р. Даний договір розв’язав Сталіну руки, і 17 вересня 1939 р. Червона армія розпочала «визвольний» похід, аби «подати руку допомоги своїм братам-українцям і братам-білорусам, що населяють Польщу», повідомляє Івано-Франківський краєзнавчий музей.

Одним із найсерйозніших випробувань для Прикарпаття стало проведення нових, радикальних суспільно-економічних перетворень. Їхнім завданням була суцільна радянізація з метою перетворення краю на складову частину СРСР. Відбувалася ліквідація політичної та культурної інфраструктури, насильницька колективізація і розкуркулення, антицерковні акції, репресії та масові депортації. Початок «соціалістичного будівництва» супроводжувався забороною діяльності національно-патріотичних, культурно-освітніх, громадських організацій і установ.
Справжнім геноцидом проти жителів стали депортації у східні райони Сибіру, на Північ, у Казахстан, інші регіони СРСР. Всього із Західної України і Західної Білорусії у 1939-1940 рр. було депортовано 1.173.170 осіб, що становило майже 10 % населення краю.

Не маючи можливості вчасно евакуювати політичних в’язнів в глиб території СРСР з початком німецько-радянської війни, ще до приходу німців з 22 по 29 червня 1941 р. органи НКВС провели в містах Прикарпаття масове винищення без суду і слідства усіх ув’язнених, заарештованих або затриманих громадян. Місцем масових страт, зокрема, в Станіславі, став Дем’янів Лаз на околиці міста.
В 1989 р. членами товариства «Меморіал» в Дем’яновому Лазі було знайдено останки 532-х безневинних жертв сталінщини. Перепоховання жертв комуністичного терору відбувалися у жовтні 1989 р.

- РЕКЛАМА-

Фото із фондів ІФКМ.

Про жахливі знахідки – закатованих галичан в Дем’яновому Лазі, спогади учасників розкопок з товариства «Меморіал» можна переглянути в телепрограмі «Історична правда з Вахтанг Кіпіані» за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=Q85of-KBm3Y

Джерело: Прикарпаття. Спадщина віків /Авт. Ідеї та голова ред. М. Кугутяк. – Львів: Манускрипт-Львів, 2006. – 567 с.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Влада Гнатів
Влада Гнатів
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні