На Прикарпатті працівники міграційної служби постійно здійснюють заходи з виявлення на території області осіб, що порушили законодавство України про правовий статус іноземців та осіб без громадянства.
Системними є профілактичні відпрацювання окремих територій чи місць, де ймовірно можуть перебувати іноземці з неврегульованим статусом. Зокрема, упродовж останнього тижня міграційники спільно з поліцейськими підрозділу міграційної поліції узяли під посилену увагу зони масового відпочинку людей у курортних місцях.
Про це інформує сайт Державної міграційної служби.
“Насамперед, при зустрічі з іноземцями, працівників міграційної служби цікавить питання законності їхнього перебування в Україні, адже, як засвідчує практика, деякі з осіб-іноземців свідомо чи несвідомо не виїжджають з території нашої країни і таким чином с тають правопорушниками.
Характерні приклади, як мовиться, за гарячими слідами. За тиждень у двох іноземців було вилучено недійсні посвідки на тимчасове проживання в Україні. Ці документи втратили чинність відразу після того, як колишніх студентів було відраховано з вишу. Студенти-невдахи не повернули посвідки до органів ДМС, продовжували користуватися ними і не виїхали з країни. Обидва притягнуті до адміністративної відповідальності і зобов’язані покинути територію України у найближчий час”, – йдеться в повідомленні.
26-річний громадянин Йорданського Хашимітського Королівства втратив підстави для законного перебування в Україні два роки тому, коли його відрахували з вищого навчального закладу, і він мав повернутися до країни походження. Цього разу він не уникне виїзду – його зобов’язано покинути територію України до визначеного терміну, зазначеного у його закордонному паспорті.
Також працівники міграційної служби прийняли рішення про примусове повернення до країни походження 35-річного громадянина Узбекистану. Іноземця зобов’язано сплатити штраф за порушення, пов’язане з перебуванням в Україні у понад визначений термін, і до 23 липня виїхати за межі України.
Міграційники Івано-Франківщини продовжуватимуть подібні відпрацювання курортних місць упродовж усього літнього сезону.
“Звертаємося з проханням до населення надавати інформацію стосовно того чи іншого іноземного громадянина з підозрілою поведінкою чи сумнівним заняттям на території Прикарпаття. Кожна інформація від громадян є і буде предметом неупередженої і повної перевірки працівників міграційної служби. Для цього відкритий канал телефонів «гарячої лінії» УДМС в області (0342) 53-44-55 і (0342) 55-31-12, а також Facebook Messenger офіційної сторінки УДМС в області”.