-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

До уваги прикарпатців: як не заблукати в лісі

-Реклама-spot_img
spot_img

На Івано-Франківщині трапляються такі випадки, коли хтось, перебуваючи в лісі, втрачає орієнтир.

На сторінці Пошуково-Рятувальної Волонтерської Асоціації розповіли про правила безпечної прогулянки у лісах.

Перед походом повідомте про нього рідним або друзям, які не йдуть з вами. Розкажіть (а краще напишіть), коли й куди йдете, кількість людей у групі, напрямок подорожі й запланований час повернення.

- РЕКЛАМА-

Якщо ви збираєтесь купатися, спускатися по річці на каяках або підійматися на скелі, вкажіть це.

Перед походом завжди дивіться мапу місцевості, вивчіть назви населених пунктів, річок й інших водойм. Завантажте офлайн-мапу на смартфон, а краще роздрукуйте на папері. Роздайте мапу кожному в групі. Вивчіть разом місцевість. Переконайтеся, що кожен пам’ятає, що на сході від лісу, наприклад, є ставок. На заході – село. На північ – дорога.

Що брати. Обов’язково беріть з собою: свистки, захист від дощу, компас, блокнот з олівцем, ліхтарики, сірники та запальничку, складаний ніж. Завжди беріть телефон та павербанк для зв’язку із зовнішнім світом. Навіть, якщо йдете без ночівлі – беріть все це з собою.

Подбайте про аптечку: візьміть ліки, які приймають члени вашої групи, бинти, пластирі, знеболювальні, знезаражувальні та антибактеріальні засоби, антисептик, медичні рукавички, пінцет і термометр.

У рюкзаку кожного має бути питна негазована вода і калорійні “снеки” (батончики). Також кожен має нести свій спальний мішок. Намагайтеся вдягатися яскраво, без камуфляжу, щоб бачити одне одного.

У лісі. У лісі знайте, де ви знаходитесь. Навіть якщо ви впевнені про своє місцеперебування, перевірте на карті. Перевірте двічі. Наш мозок дуже легко переконується у тому, що ми бажаємо, і дуже непросто зізнається, що ми помиляємося.

Запам’ятовуйте орієнтири, залишайте позначки. Покладайтеся, переважно, на природні орієнтири. Створені людьми споруди можуть зникати, дороги переносяться, а ось річки та пагорби залишаються на місці.

Остерігайтеся стежок. Це природно – одразу хотіти йти по першій ліпшій доріжці. Бо їх немовби створили люди, і вони завжди ведуть найкомфортнішим шляхом. Але буває, що хатинка лісника або місток, до якого веде стежка, зруйновані. І вам доведеться вертатися. Також багато стежок роблять тварини, в яких інші поняття комфорту та інші цілі. Краще йти не стежкою, а в заздалегідь визначеному напрямку.

Завжди будьте готові повернутися. Навіть якщо ви тільки що увійшли у ліс, немає нічого страшного в тому, щоб повернутися.
Але найголовніше – тримайтеся у групі й тримайтеся маршруту. І не соромтеся робити регулярні перевірки, чи всі на місці й свистіти у свисток, навіть якщо ви втратили групу з поля зору якусь хвилину тому. Немає нічого страшного в тому, щоб піклуватися про безпеку.

Якщо хтось заблукав. Перше правило – не панікувати. Пам’ятайте: у надзвичайній ситуації телефонуйте на 112. А якщо ви або хтось заблукав, телефонуйте на номер безплатної гарячої лінії SARVA 0800310911. Якщо ж ви відправляєтесь у Карпати, запишіть номер Project SWIFT: +38 067 737 61 63, та підпишіться на Гірський рятувальний центр (Івано-Франківськ).

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Влада Гнатів
Влада Гнатів
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні