-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Що насправді відбувається з поліклініками Івано-Франківська? Розвінчуємо чи підтверджуємо фейки, чутки і плітки

-Реклама-spot_img
spot_img

Останнім часом Івано-Франківськом шириться чимало розмов про закриття тих чи інших відділень у поліклініках міста. Правда це чи ні? Що відбувається насправді і що очікує пацієнтів міста уже в близькому майбутньому читачам Правда.іф розповідає директор КНП «ЦПМКДД» Ольга Савчук.

На сьогоднішній день в структурі КНП «ЦПМКДД» ніяких змін відбуватися не буде. Тобто ми не будемо ні скорочувати структурні підрозділи, ні закривати відділення.

Днями у соціальній мережі Фейсбук дописувачка написала про закриття водолікарні при міській поліклініці №3. Пост отримав десятки коментарів, хоча й був абсолютно неправдивим.

- РЕКЛАМА-

Чи діятиме водолікарня й надалі? Так, ми продумуємо і шукаємо шляхи, як відновити і покращити водолікарню. Це хороше унікальне відділення, яке надає послуги, яких більше в нашому місті не надають ніде, але стан її на надто добрий, вона потребує капітального ремонту і ми над цим працюємо.

З’являються в соціальних мережах і пости про закриття денного стаціонару поліклініки №3. Так от, це відділення, звичайно ж, не закривається, а працює на повну потужність.

Також у нас є нововведення у роботі денних стаціонарів, які покращать доступність пацієнтів до денного стаціонару. Відтепер кожен лікар кожного структурного підрозділу нашого КНП має право лікувати своїх пацієнтів у денному стаціонарі.

Яким чином це відбувалося раніше? В денному стаціонарі була ставка терапевта, і по півставки невропатолога і хірурга. І лише ці три спеціалісти мали право лікувати пацієнтів, вести історії, призначати крапельниці, тощо. Усі інші спеціалісти доступу до денного стаціонару не мали, оскільки це було заборонено.

Ми це змінили, зокрема у 5-й поліклініці денний стаціонар працює за новими правилами уже близько двох років: кожен терапевт, кожен сімейний лікар, кожен вузький спеціаліст призначає лікування, розписує його і пацієнту не потрібно змінювати лікаря, той самий лікар дообстежує, коректує лікування. Також ці зміни радо практикують спеціалісти міської поліклініки №3.

Ми працюємо над впровадженням такої практики і в поліклініках №1, №2 і №4, тобто ми ніяким чином не згортаємо свою діяльність, а продовжуємо її, розвиваємо.

На сьогоднішній день у нас на стадії завершення декілька проектів.

Це капітально відремонтований новий інфекційний кабінет у поліклініці №5. Мова про кабінет, який приймав найбільшу кількість ковідних пацієнтів в місті. Ми розуміємо, що третя, осіння, хвиля ковіду таки буде. Для того, аби люди приходили в хороше і якісне приміщення, і аби нашим працівникам було комфортно працювати, ми уже закінчуємо ремонт кабінету.

Ми починаємо ремонтувати приміщення для комп’ютерного томографу у міській поліклініці №2.

Якщо говорити про відділення реабілітації у поліклініці №2, то ми закупили апаратуру на 1,5 млн. грн. для того, щоб здійснювати відновне лікування, розпочинаємо капітальний ремонт приміщень і матимемо відділення не гірше, аніж у приватних реабілітаційних центрах. Зможемо навчати заново ходити людей після травм чи ДТП, маємо апарати для розробки м’язової сили. А також у нас є спеціальна кімната, у якій реабілітологи зможуть навчати людину, яка перенесла інсульт, відновлювати свої когнітивні функції, користуватися домашніми предметами побуту.

Також у нас буде унікальна вбиральня для жінок у міській поліклініці №5, особливо вона стане у пригоді вагітним і матерям з немовлятами. Часто жінка, перед прийомом у лікаря, має потребу освіжитися. У новій вбиральній буде душ, міні-душ, біде, пеленальний столик і туалетна кабінка. І перед прийомом у лікаря жінка зможе, якщо матиме таку потребу, прийняти душ.

Також маємо проект створення централізованої лабораторії на базі поліклініки №2, на даний момент ми займаємося розробкою документального проекту.

Тобто ні про яке скорочення, згортання чи закриття тих чи інших поліклінічних відділень не йдеться.

Ми розуміємо, чому в місті запускають ті чи інші фейкові новини. У нас величезні проблеми із фінансуванням заробітної платні вторинної ланки. А це привело до такого  вимушеного кроку, як скорочення чисельності персоналу. Але ми неодноразово наголошували – таке скорочення не веде до того, що зменшується кількість послуг чи погіршується їхня якість. До скорочення ми підходили відповідно до чинного законодавства.

У Кодексі законів про працю прописаний процес, як відбувається скорочення штатної чисельності працівників. Спочатку відбирається та кількість працівників, яка повинна бути скорочена, виходячи з недофінансування. І це – 36% від усіх працівників вторинної ланки, аби ми при наявних коштах, які отримуємо від НСЗУ, мали змогу з податками виплатити мінімальну заробітну плату. Далі начальники структурних підрозділів, відповідно до законодавства, вивчали такі питання: абсолютне право на залишення, маємо 5 категорій таких працівників, і переважне право на залишення – коли є декілька працівників у рівних умовах на однакових посадах. Тоді вивчають продуктивність праці, таким чином відбувався відбір тих, кого скорочували.

У поліклінічних закладах Івано-Франківська нічого не закривається, навпаки: ми розширюємося, шукаємо шляхи залучення додаткових коштів та наповнення спецфонду.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Любов Семанишин
Любов Семанишин
Журналіст, публіцист. Редакторка сайту Правда іф. юа. Випускник філологічного факультету ПНУ.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні