Як поводитися зі зброєю, кидати бойові гранати та надавати першу медичну допомогу — цьому вчаться діти в молодіжному вишколі “Карпатський легіон”. Цей табір на Богородчанщині проводять вже дев’ять років. Сюди приїжджають діти з усієї України, деякі — упродовж кількох років поспіль.
Учасник “Карпатського легіону” Максим Владковський їздить сюди з 2017. Каже, щоразу тут здобуває новий досвід і покращує фізичну форму. Крім того, говорить, режим вишколу й заняття дисциплінують, пише Суспільне Карпати.
Учасник “Карпатського легіону” Максим Владковський
“Тут потрібно дотримуватися розпорядку дня, правильно виконувати команди і не порушувати їх, тому що може бути досить “неприкольне” покарання”, — каже хлопець.
На галявині в селі Луквиця більше ста дітей тренуються та здобувають навички військових. На території табору є декілька локацій, де проходять заняття.
Тут діти можуть ознайомитися із стрілецькою зброєю, з якою зараз на сході України воюють наші військові.
“Вони грають у комп’ютерні ігри. Це — той єдиний плюс, який я бачу як батько. Він полягає в тому, що там вони вже щонайменше візуально з цим стикалися. І вони розуміють, що таке є. Тут можна наочно зброю потримати в руках, покрутити, подивитися, позаглядати у приціли”, — розповідає учасник бойових дій, інструктор Юрій Качак.
Воїн, інструктор Юрій Качак
Ще один учасник табору, 10-річний Станіслав Циган із псевдо “Фенікс” ділиться, що такий позивний обрав не випадково, адже дуже любить вогонь.
Каже, сюди приїхав, бо хоче ознайомитися з військовою справою: “Я виросту і, якщо нападуть на Україну, щоб в армію піти”.
Учасник вишколу Станіслав Циган
На території вишколу розташована і локація патрульної поліції. Тут діти приміряли спецодяг поліцейських, також розпитували про найскладніші виклики правоохоронців.
Учасниця вишколу Дарія Ворошилова приїхала у табір вдруге. Дівчина розповідає, що тут їй подобаються всі заняття, особливо ті, де вивчають зброю: “Дівчинка не тільки на танці має ходити. Вона має вміти поводитися зі зброєю, має знати, як поводитися в екстрених випадках”.
Учасниця “Карпатського легіону” Дарія Ворошилова
Як надавати медичну допомогу, дітей навчають медики екстреної допомоги.
Для цього використовують манекени, якими найбільше, зі слів координаторки локації Мар’яни Перчик, цікавляться діти молодшого віку.
Дітей навчають надавати першу медичну допомогу
Те, як працюють водолази, біля ставка показували рятувальники Держслужби з надзвичайних ситуацій.
Рятувальники показують і розповідають дітям, як працюють водолази
Вони продемонстрували дітям, як підводники занурюються і як вони спілкуються з тими рятувальниками, які залишилися на березі.
Заняття у вишколі проводять щодня.
Діти відвідують чотири лекціїї, які тривають дві години. Вивчають тут 12 військових дисциплін, каже керівник вишколу Сергій Демчук.
Керівник вишколу “Карпатський легіон” Сергій Демчук.
За його словами, “Карпатський легіон” у 2013 році створили для того, щоб підняти рівень громадянської безпеки, однак із початком війни на сході України, все змінилося.
“На восьмому році війни однозначно, і це не є секретом, — дуже багато нелегальної зброї і вибухівки на руках у людей. А в нас є діти, вони багато чого не знають, не розуміють, — говорить Сергій Демчук. — І діти щонайменше повинні знати, орієнтуватися, що вони можуть побачити, як воно працює, і що в цих випадках негайно треба робити”.