-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Як брати участь в державних закупівлях продуктів

-Реклама-spot_img
spot_img

Харчові продукти є однією з найбільших статей витрат держави — лише у 2020 році на них було витрачено понад 6,5 млрд гривень. Публічні замовники купують широкий асортимент товарів: овочі, фрукти, консерви, хлібобулочні, м’ясні та молочні вироби, крупи, напої і т.д. — все, що потрібно для функціонування закладів харчування та забезпечення масових заходів. Процедура державних закупівель продуктів відбувається шляхом проведення тендерів у системі Prozorro.

Скільки заробляють на продуктових тендерах

Щорічно успішні постачальники заробляють на продажі харчових продуктів від 1 до 600 млн гривень. Наприклад, за результатами 2020 року прибутковими були зокрема такі напрями:

  1. М’ясо та м’ясні вироби — 1,5 млрд грн (найбільший сумарний дохід одного учасника склав 228 млн грн).
  2. Вершкове масло — 616 млн грн (найбільший сумарний дохід одного учасника склав 87 млн грн).
  3. Хлібопродукти — 566 млн грн (найбільший сумарний дохід одного учасника склав 58 млн грн).
  4. Риба — 634 млн грн (найбільший сумарний дохід одного учасника склав 69 млн грн).
  5. Овочі, фрукти, зернові — 588 млн гривень (найбільший сумарний дохід одного учасника склав 13 млн грн).

Рівень прибутку залежить лише від обсягу виробництва постачальника та часу, який він готовий приділити участі в закупівлях. Жодних інших обмежень немає. Завдяки цьому публічні тендери є зручним способом стабільного заробітку.

- РЕКЛАМА-

Як взяти участь у закупівлі

Для того, щоб взяти участь у закупівлі продуктів харчування, достатньо виконати кілька простих кроків:

  1. Зареєструйтесь на вибраному електронному майданчику, підключеному до системи Prozorro. При виборі зверніть увагу на зручність інтерфейсу, наявність додаткових інструментів, як то консультації менеджерів підтримки, допомога юристів чи сервіс аналітики по конкурентам (він знадобиться вам для того, щоб краще орієнтуватися у цінах інших компаній).
  2. На сторінці пошуку майданчика знайдіть цікавий вам тендер (для цього можна використовувати ключові слова, категорію товарів, назву організатора і т.д.).
  3. Прочитайте умови тендерної документації — перелік вимог замовника до постачальника. Тут вказується, які підтверджуючі документи необхідно надати для участі, що саме потрібно, якими є умови доставки та оплати тощо.
  4. Подайте заявку на участь у закупівлі. Для цього потрібно заповнити електронну форму тендерної пропозиції на майданчику, вказати ціну, за яку ви хочете продати товар, та завантажити документи, що вимагаються.
  5. Дочекайтеся дня аукціону та візьміть у ньому участь. Протягом трьох раундів необхідно залишати без змін чи знижувати свою початкову ціну. Виграє той, чия пропозиція виявиться найнижчою.

По завершенню аукціону замовник перевіряє відповідність документів переможця умовам тендерної документації та, якщо все добре, укладає з ним договір.

Всі тендери Prozorro проходять за однаковим алгоритмом, а тому достатньо хоча б раз взяти участь у закупівлі, щоб зрозуміти процедуру та зробити її своїм способом отримання доходу. Дізнавайтесь більше про участь у тендерах з безкоштовних матеріалів Академії SmartTender.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні