Цього року Карпати вперше масово приймали арабських туристів. І які ж їхні враження?
Їм не потрібні українські візи, а авіакомпанії пропонують дешеві рейси в Україну, йдеться у відео BBC.
“Буковель гарний, і погода чудова, український народ добрий, усміхнений, ввічливий”, – розповідає Саріма, туристка із Саудівської Аравії.
“Українці не розводять тебе на гроші, коли бачать, що ти турист. Я плачу тут стільки, скільки платять українці, у мене такі ж ціни у готелі, у ресторані, всюди “, – зазначає Аєд, турист з Саудівської Аравії.
Туристи обирають зазвичай рафтинг, сплави по річці, джипи. Їм подобається культурний відпочинок, цікаво дізнатися про українську культуру. Вони в більшості відмовляються від піших варіантів подорожей, але є і винятки – люди, які ходять у трекінгові походи.
“Передусім це відчуття безпеки в Україні. Я тут уже більше місяця, іноді гуляю опівночі або й о 2 ночі, і тут дуже безпечно. Ніхто тебе не зупиняє і не зачіпає. Учора ввечері я пішов прогулятися селом, що дорогою до Говерли, я трохи втратив відлік часу і повернув назад об 11 вечора, ішов пішки 10 кілометрів дорогою посеред ночі, і ніхто мене не турбував”, – розповів Габріель.
Не вистачає Габріелю в Карпатах електронних табло з розкладом автобусів, щоб зручніше було подорожувати.
В українських Карпатах арабські туристи знаходять те, чого не вистачає їм удома: дощі, прохолоду та багато зелені.
Також туристи підняли попит на баранів. За літо родина Ірини продала арабським туристам 16 баранів.
“Вони приїжджають, дивляться, оглядають, важать, пробують за роги, дивляться на зуби – скільки їм місяців, питаються, чим ми їх годуємо”, – розповіла Ірина про те, як араби обирають баранів.