Щоб розвивати систему трансплантації в Україні, зокрема й на Івано-Франківщині сьогодні в облдержадміністрації відбувся круглий стіл з представниками Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, Народних депутатів України, обласної державної адміністрації, департаменту охорони здоров’я, директорів лікувальних закладів області, лікарів-трансплантологів, трансплант-координаторів та інших. Метою такого заходу є обмін думками та спільні напрацювання. В першу чергу, обговорили проблемні питання системи трансплантології в області, повідомляє Правда.іф з посиланням на Департамент охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА.
Говорили про початкові етапи донорства органів, а семе діагностику клінічної смерті мозку, отримання згоди родичів донора, ефективне кондиціонування і оперативне втручання.
Як запевнила керівниця підкомітету Оксана Дмитрієва, для прозорості проведення трансплантацій в Україні діє Єдина державна інформаційна система, яка репрезентує весь процес проходження людських органів від донора до пацієнта.
«Трансплантація – це шанс на повноцінне, здорове життя і дуже приємно, що віднедавна цей шанс можна отримати і на Прикарпатті, – каже директор департаменту охорони здоров’я Ігор Дмитренко. Адже до пілотного проєкту МОЗ України долучились і два лікувальні заклади нашої області. Так, нещодавно провели першу родинну трансплантацію нирки в Івано-Франківській центральній міській клінічній лікарні у співпраці з лікарями Львівської КЛШД. А також цього місяця на базі обласної клінічної лікарні провели трансплантацію нирки від родинного донора за участі лікарів з Національного інституту хірургії та трансплантології ім. О. О. Шалімова, а кілька днів по тому в цій лікарні відбувся мультиорганний збір органів від одного донора та врятовано відразу три життя.
Директор департаменту охорони здоров’я Ігор Дмитренко каже, що станом на сьогодні в області на обліку перебуває 81 пацієнт з пересадженими органами. Щорічно ця кількість збільшується приблизно на десяток осіб.
До слова, в департаменті охорони здоров’я розроблено маршрут пацієнта як «до» так і в післятрансплантаційному періоді, який затверджено відповідним наказом. Всі пацієнти з пересадженими органами отримують препарати імуносупресивної терапії за рахунок коштів в рамках обласної програми «Здоров’я населення Прикарпаття на 2021-2025 роки» за розділом «Трансплантологія» та коштів з державного бюджету.