-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Франківців запрошують долучитися до розробки стратегії міста

-Реклама-spot_img
spot_img

У п’ятницю, 3 грудня у Франківську оголосили про старт розробки стратегії розвитку міста на наступні роки. Головна мета – перетворити Франківськ на комфортне місто з можливостями мегаполісу.

Аби цього досягти, уже нині об’єднуються підприємці, юристи, науковці та діячі культури. Підтримує ідею і міський голова, пише Репортер.

Франківськ може

Презентація амбітного задуму відбулась у просторі Промприлад.Реновація. Серед ініціаторів розробки нової стратегії платформа «Тепле Місто», міський голова Руслан Марцінків і виконком, юридична компанія Moris Group, франківський драмтеатр, громадська спілка науковців «Наука. Дослідження. Інновації».

- РЕКЛАМА-

Проєкт передбачає широке залучення містян та усіх середовищ – аби стратегію міста творили самі франківці.

«Нова стратегія – це питання виходу на зовсім інший рівень і для Франківська, і для країни, бо Франківськ впливає на всю країну. Рік тому почалася робота, в яку включилися кілька десятків людей і важливих інституцій, які відчували, що їм бракувало визначеності того, які можуть бути варіанти розвитку для Івано-Франківська. Ініціатива виходила від міського голови Руслана Марцінківа, – говорить Євген Глібовицький, експерт з довготермінових стратегій, заснов­ник компанії з аналітичного консультування pro.mоva, член наглядової ради «Теплого Міста». – Робоча версія візії виглядає так: Івано-Франківськ – це місто середнього розміру, яке може давати найвищу якість життя і те, чого ми з вами прагнемо, – це бути в цент­рі подій, де вирує життя. Такі можливості дають мегаполіси. Унікальність Франківська полягає в тому, що Франківськ може спробувати поєднувати обидві речі».

Франківців запрошують долучитися до розробки стратегії міста

Вже зараз є чотири базові припущення щодо потенційних можливостей міста. Перше – унікальна культура ініціативи, коли все більше людей хочуть самостійно керувати своїм життям, приймати ризики і працювати на себе. Друге припущення полягає в тому, що Франківськ має кращу демографічну ситуацію, ніж більшість українських міст.

«Франківськ зможе конкурувати за людей за рахунок привабливості та умов. І люди захочуть сюди переїжджати. Про переїзди до Франківська ми чуємо вже сьогодні в Тернополі, Львові та Києві. Питання лиш в тому, наскільки це може бути сталим та активним процесом», – говорить Глібовицький.

Третє припущення – освіченість. У місті є хороші навчальні заклади, тож, якщо інвестиції в освіту будуть скоординованими з інвестиціями у соціальну перспективу, талановита молодь прагнутиме залишатися тут, а не їхати в інші міста чи за кордон. Четверте важливе питання – сполученість. Тобто, дороги, залізниця, аеропорт. За словами Євгена Глібовицького, Франківськ мусить вирішувати свої інфраструктурні питання, аби бути відкритим до світу і впевненим в тому, що можливості мегаполісу є під рукою.

Залучити всіх

Уже сьогодні до розробки стратегії також доєдналися комунікаційна агенція plusone social impact, 23 ресторани, аналітичний центр pro.mova, університет Короля Данила.

«У цьому контексті ми готові бути медіаторами, тобто спробувати консолідувати навколо себе бізнесову групу, – говорить партнер юридичної компанії Moris Group Мар’ян Мартинюк. – Ми маємо довіру багатьох наших клієнтів, ми нею дорожимо і готові використати наші можливості, аби консолідувати діловий, бізнесовий Франківськ – створити асоціацію місцевого бізнесу».

Франківців запрошують долучитися до розробки стратегії міста

«Стратегія – це тривалий процес, бо це зміна поведінки, взаємодії нас із вами. Ми повинні навчитись оперувати більшими горизонтами у плануванні, вміти дивитися краще. Що залишиться у Франківську внаслідок цієї стратегії? Це компетенції, нові спроможності для мешканців, – каже Євген Глібовицький. – Стратегія потрібна для того, щоб уся громада могла розвиватися, щоб соціальні ліфти були відкритими, й люди могли планувати своє майбутнє. Навіть якщо ми не зможемо домовитися до кінцевого конкретного документа, в якому буде прописано, що як має відбутися, хоч я сподіваюся, що нам мало би вдатися, це означає, що всі вийдуть з цього процесу сильнішими і спроможнішими. Важливо вірити у власні сили».

Розробка стратегії буде кількарічним міждисциплінарним процесом і потребуватиме включеності якомога більшої кількості людей. З наступного року стартують дослідження, які надалі разом з аналітичною роботою відбуватимуться постійно для відстеження динаміки розвитку міста.

Досліди проводитиме команда науковців ПНУ: фахівці у сферах філософії, статистики, інформатики, інженерії та економіки вивчатимуть передумови для розвитку Франківська. На основі результатів від перших досліджень у 2023 році стартує формування стратегічної візії та цілей. З кінця 2023 року напрацьовані цілі будуть перетворюватись у нормативні акти та управлінські рішення. З 2024 розпочнеться втілення стратегії міста, робота над галузевими стратегіями та оновленням загальної.

Також заплановані більше тисячі подій у різних форматах і середовищах, аби спільно формувати бачення ідеального міста.

«Це дуже амбітний план. Поєднати людей дуже складно, але важливо, щоб ми залучили абсолютно всіх, – говорить міський голова Руслан Марцінків. – Я бачу стратегію розвитку як майданчик, де ми можемо обговорити проблеми відверто. Залучення експертів дозволить побачити речі, які ми не бачимо, зрозуміти, куди ми рухаємося. Хочу, щоб цей документ був суспільним договором і щоб ми також не забували й про цінності, що це місто християнське та українське».

Мріяти разом

«У Франківську були різні стратегії, але їх створювали у стінах міської адміністрації, тож вони ставали дороговказом лише для місцевого самоврядування. Унікальність нашої ідеї полягає в тому, щоби створювати її разом, – говорить член наглядової ради платформи «Тепле Місто» Юрій Филюк. – Окрім важливості досліджень, що допоможуть окреслити рамки можливостей, є ще одна не менш важлива складова, – це запуск мріяння про місто майбутнього. І коли ми матимемо оцифровану рамку можливостей, можна буде випрацьовувати унікальні речі та придумувати те, що зробить місто лідером не лише в Україні. Закликаємо брати активну участь, шукати спільні мости й діалоги. У нас усіх попереду – цікавий шлях».

Франківців запрошують долучитися до розробки стратегії міста

За даними дослідження найавторитетнішого ІТ-видання України DOU, Франківськ є найкомфортнішим містом для айтішників. Також місто входить у трійку в Україні за якістю життя за підсумками щорічного Українського муніципального опитування та є другим серед найкомфортніших міст за версією журналу «Фокус».

«Франківськ перетворюється на магніт, що притягує таланти з усієї країни. І завдяки стратегії ми можемо створити ситуацію, коли висококласні фахівці будуть мріяти сюди приїжджати», – говорить керуючий партнер комунікаційної агенції plusone social impact Максим Саваневський.

Стежити за новинами розробки стратегії Франківська, фінансово долучитися чи поділитися експертними знаннями можна на сайті проєкту strategy.if.ua. Аби побудувати єдиний план розвитку міста, важлива кожна думка. Приєднуйтесь.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Влада Гнатів
Влада Гнатів
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні