-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Комуналка, шкільне харчування та вивіз сміття: що і на скільки подорожчає на Прикарпатті з 1 січня

-Реклама-spot_img
spot_img

Разом із мінімальною зарплатою, яка з грудня зросла до 6500 грн, зростуть і витрати. Уже нині франківський виконком переглянув вартість поховань і вивезення сміття.

А на найближчій сесії планують розглянути і нові ціни на харчування дітей у садках, пише “Репортер“.

Першим було сміття

- РЕКЛАМА-

Ще 18 листопада виконком погодив зростання тарифів на вивіз сміття для абонентів «АТП-0928». У офіційному повідом­ленні підприємства серед причин здорожчання називають зростання мінімальної зарплати, цін на пальне та вартості обслуговування автопарку. А ще, кажуть, стало більше роботи через приєднання сіл до міської територіальної громади.

Попередньо на «АТП-0928» анонсували тариф у 25,95 грн для жителів квартир і 26,7 грн для мешканців приватного сектору. Втім, виконком погодив ще вищі ціни. Вже з 1 грудня доведеться платити по 31,3 грн за людину. Раніше було 22,54. Востаннє тариф переглядали у вересні 2019 року.

Також згідно з рішенням виконкому тепер бюджетні установи та підприємства платитимуть по 1051,17 грн за тонну твердих відходів. До цього – 678,48 грн. Для інших юридичних осіб буде 1132,62 грн. Тонна великогабаритних відходів для всіх коштуватиме 910,81 грн, а тонна ремонтних – 734,35.

Це рішення не потребує додаткового затвердження сесією і вступає в дію після публікації у ЗМІ.

Взимку ховати дорожче

2 грудня виконавчий комітет погодив і нові тарифи на ритуальні послуги, пов’язані з похованням на цвинтарі біля села Чукалівки.

Останній раз тарифи на поховання переглядали у квітні 2019 року. Тоді копання могили лопатою коштувало від 988 грн до 1927 грн, а механізоване – від 548 до 1197 грн залежно від довжини могили. Могила для дорослого – не менша двох метрів, тож вона обходилася у 1775 грн або 998 грн відповідно.

У новому прайсі копання могил ще й диференціювали на літній та зимовий періоди. Тепер могила довжиною у два метри влітку коштує 2081 грн за роботу лопатою та 1225 грн за механізоване копання, а взимку – 2497 і 1616 грн відповідно.

Демонтаж і монтаж надмогильної плити для підпоховання зріс у ціні з 1870 до 2224 грн. Поховання урни в землю коштувало 342 грн, тепер – 465 грн, а в наявну могилу було 204, стало – 227 грн.

витрати

Перевезення тіла померлого до кордону України обійдеться у 15,02 грн за 1 км дороги. Раніше така послуга коштувала 13,57 за кілометр.

Заїзд приватного авто на територію кладовища залишиться 10 грн. Водночас подорожчає завезення матеріалів для пам’ятника – із 125 до 144 грн, а також облаштування квітника на місці подвійного поховання – з 1906 до 2262 грн. Також за 5 грн можна взяти на прокат відро, сапу, лопату чи серп.

Це рішення теж не потребує затверд­ження сесією і вступить в дію після публікації.

200 грн до харчування

На розгляд чергової сесії, ймовірно наступного тижня, винесуть рішення про вартість харчування дітей у дошкільних закладах. Так, з 1 січня пропонують, що вартість одного дня у садку має зрости майже на 30 %. У групах, де навчаються діти віком 4-6 років, воно коштуватиме 38 грн, від 2 до 4 років – 30 грн, а 51 грн – у садку для дітей з туберкульозними проявами. Для груп із дворазовим харчуванням – 28 грн. Знижку 50 % на харчування отримуватимуть діти з багатодітних сімей.

Востаннє вартість харчування переглядали у грудні минулого року. Нині батьки платять за харчування дітей віком 4-6 років 29 грн, у групах від 2 до 4 років – 24 грн, 42 грн – у садку для дітей з туберкульозними проявами.

Тобто, якщо за 20 днів навчання у дошкільній групі нині треба заплатити 580 грн, то з 1 січня сума зросте до 760 грн. Міська рада рішення ще не затвердила, бо не було засідання. Але варто готуватися до того, що депутати проголосують «за».

Платіжки чекають до весни

З комуналкою хоча б до закінчення опалювального сезону буде трохи спокійніше.

Газ до кінця сезону не подорожчає. Але, за прогнозом Кабміну, у 2022 році ціна на газ зросте на 13 %.

Вартість доставки газу з 1 січня, згідно з даними ресурсу index.minfin.com.ua, для абонентів «Івано-Франківськгаз» має зрости від 2,15 грн до 2,32 грн за куб на місяць, а для «Тисменицягаз» – до 2,39 грн. Втім, ці цифри можуть ще змінитися після публічних обговорень. Новий тариф НКРЕКП має затвердити до кінця грудня.

Така ж ситуація зі світлом. До 30 квітня тариф не зміниться. Кабмін зафіксував вартість 1 кВт електроенергії у 1,44 грн для тих, хто використовує в місяць до 250 кВт, та 1,68 грн – для тих, хто перевищує 250 кВт.

До кінця 2022 року тариф на світло таки зросте, аби підвести його до економічно обґрунтованого рівня. Так принайм­ні пояснюють у Кабміні. За прог­нозом НБУ, вартість 1 кВт може зрости до 1,8 та 2,1 грн відповідно.

витрати

Загалом, за оцінками експертів, сьогодні об’єктивна ціна на електрику – 3,5 грн за кВт / год. Таку вартість за 1 кВт планують встановити до 2025 року, поступово збільшуючи тариф.

Щодо цін на тепло, то вони теж поки не мали б змінитися до кінця опалювального сезону. Уряд уклав меморандум з представниками місцевого самоврядування, щоб залишити тарифи на тепло та гарячу воду на рівні минулого року. Натомість обіцяв залишити ціни на газ на рівні 7-8 грн за куб. Тож до травня тарифи не мали б зростати, якщо міська рада не вирішить їх переглянути.

Наразі кубометр гарячої води у «Івано-Франківськтеплокомуненерго» кош­тує 316,7 грн.

З вартістю тепла у квартирах складніше, бо все залежить від наявності індивідуального чи загальнобудинкового лічильника та площі кожної квартири. Якщо ж лічильника немає, то вартість розраховують від площі та коефіцієнту на основі середньомісячної температури і кількості днів, коли надавалася послуга.

А от тарифи на воду якраз переглядають. Зокрема, на 15 грудня заплановане відкрите обговорення проєкту Постанови щодо встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення на 2022 рік. Стежити за ним можна буде в Zoom.

Наразі постачання кубометра води обходиться в 11,59 грн, каналізація – 13,66 грн. Востаннє тариф переглядали у грудні минулого року.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні