З 8 січня 2022 року почнуть діяти зміни до Закону України “Про рекламу”, які вплинуть на роботодавців, що шукають персонал, інформує Управління праці Івано-Франківської міської ради.
А саме, у разі розміщення дискримінаційної реклами роботодавець може отримати штраф від Держпраці.
Штрафні санкції застосують у тому випадку, якщо оголошення складено неправильно.
До речі, правила розміщення такої реклами були визначенні ст. 24-1 Закону “Про рекламу” ще у 2012 році. Зокрема, забороняється в рекламі про вакансії (прийом на роботу):
- зазначати вік кандидатів;
- пропонувати роботу лише жінкам або лише чоловікам, за винятком специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі;
- висувати вимоги, що надають перевагу жіночій або чоловічій статі, представникам певної раси, кольору шкіри (крім випадків, визначених законодавством, та випадків специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі), щодо політичних, релігійних та інших переконань, членства у професійних спілках або інших об’єднаннях громадян, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.
Але тільки у 2022 році, з 8 січня, набувають чинності зміни, ухвалені до цього закону, які реально змусять закон працювати.
Тобто, якщо в оголошенні про вакансію (а це вважається рекламою вакансії) буде виявлено хоча б один із заборонених пунктів, то роботодавець, який розмістив таке оголошення, ризикує поплатитися за це штрафом.
Причому штраф передбачено неабиякий. Відповідно до закону, він дорівнює десяти мінімальним зарплатам. Отже, на сьогодні такий штраф може становити 65 тис. гривень.
Також зауважимо, що з 08.01.2022 року у рекламі заборонятиметься вміщувати твердження або зображення щодо інтелектуальної, фізичної, соціальної чи іншої переваги однієї статі над іншою та/або щодо стереотипності ролі чоловіка та жінки, що пропагує принизливе та зневажливе ставлення; принижувати гідність людини за ознакою статі; демонструвати насильство за ознакою статі; використовувати зображення тіла людини (частини тіла) виключно як сексуального об’єкта з метою привернення уваги споживача та/або посилання (слова, звуки, зображення) на сексуальні стосунки, що не стосуються рекламованого продукту чи способу його споживання.