Ситуація з постачанням рідкого хлору стабілізувалася, усі водоканали працюють у штатному режимі без обмеження подачі води.
Про це повідомили в асоціації “Укрводоканалекологія”.
“АТ “Дніпроазот” відновлює роботу хлорної групи цехів, найближчим часом очікується випуск першої продукції. У підприємств водопровідно-каналізаційного господарства з’явилась можливість купувати рідкий хлор у Румунії та Угорщині по нижчим цінам, але є потреба у додатковому опрацюванні питань доставки”, – зазначили в асоціації.
В “Укрводоканалекології” зазначили, що забезпеченість рідким хлором задовільна, “але достатня для забезпечення якісного та безперебійного водопостачання”.
Разом з тим Держпродспоживслужба разом з фахівцями водоканалів “веде перевірку на місцях з відбором проб води та додатковим контролем за якістю”.
У свою чергу глава Мінрегіонбуду Геннадій Зубко зазначив, що Харків отримав рідкий хлор з Румунії у контейнерах.
“Чекаємо на публічну інформацію на сайтах водоканалів про якість води у водопровідних мережах з метою уникнення інсинуацій”, – додав Зубко.
Нагадаємо, 15 червня робота підконтрольної олігарху Ігорю Коломойському компанії “Дніпроазот” – єдиного виробника рідкого хлору в Україні, який водоканали використовують для знезараження питної води – зупинилася через підвищення ціни на газ. У компанії заявили, що готові відновити роботу за умови підвищення цін на продукцію.
Внаслідок ситуації, що склалася, “Київводоканал” попередив про можливі проблеми із подальшим знезараженням питної води.
У Миколаєві з 16 липня у зв’язку з цією ситуацією знизили водопостачання абонентів. Також повідомлялося, що Харків може лишитися без води вже 21 липня, а Миколаїв, Кривий Ріг, Житомир – у серпні.
У Харкові також заявляли, що на території області проблема дефіциту хлору виникла лише в обласному центрі і повністю забезпечити потребу “Харківводоканала” у хлорі планується протягом декількох днів.
Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що рідкий хлор для очищення питної води в Україні буде попри проблеми хімзаводу “Дніпроазот”.
20 липня “Дніпроазот” повідомив, що відновлює роботу цехів хлорної групи.
Разом з тим Служба безпеки України почала перевірку дій посадових осіб ПАТ “Дніпроазот”, які призвели до створення дефіциту рідкого хлору.