-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Однорічному малюку з Прикарпаття вперше в Україні трансплантували печінку від посмертного донора ФОТО

-Реклама-spot_img
spot_img

Однорічному малюку вперше в Україні трансплантували печінку від посмертного донора.

Унікальну операцію виконали в Дитячій лікарні Першого територіального медичного об’єднання Львова 12 січня, пише “Галицький кореспондент” із посиланням на сторінку об’єднання.

Орган для цього вперше транспортували вертольотом з Вінниці.

“Нині, на сьому добу після операції, можемо нарешті сказати: печінка працює, стан дитини стабільний. Пацієнт – хлопчик Артемчик із маленького села на Прикарпатті вагою всього 9,5 кг”, – йдеться в дописі.

- РЕКЛАМА-

Повідомляється, що він народився із непрохідними жовчовивідними шляхами. Діагноз – атрезія жовчних протоків, виражена печінкова недостатність. Його дитині поставили на третьому місяці життя. Хворобу в малюка видавали жовта шкіра та склери очей, а ще великий животик. Печінка поступово відмовляла.

У серпні 22-річній мамі Христині сказали: єдиний вихід врятувати сина – трансплантація печінки. Її від посмертного донора таким маленьким діткам в нашій країні ще не робили, а з родини Артемчикові за донора не підходив ніхто.

Відтак останні чотири місяці хлопчик з мамою жили в лікарні і лише сподівалися дочекатися операції. Там 6 січня малюк відсвяткував свій перший День народження. І от 12 січня стало відомо – у Вінниці, в обласній клінічній психоневрологічній лікарні ім.акад.О.Ющенка, є донор.

Це 44-річний чоловік, у мозку якого розірвалася аневризма. Врятувати пацієнта лікарі не змогли, але родина чоловіка підписала згоду на вилучення органів. Печінку, яка поза тілом “живе” максимум 12 годин, з Вінниці доправив вертоліт Нацполіції. Орган в дитячій лікарні на Орлика зустріли трансплантологи – це лікарі та команда колег з столичної лікарні “Феофанія”, які приїхали на допомогу.

Хірургічне втручання було надскладним. Спершу лікарям треба було розділити донорську печінку, аби взяти для маленького Артемчика її частину. Потім розпочалася сама трансплантація, яка тривала до ранку – це приблизно 12 годин.

Відтоді малюк перебуває в реанімації під цілодобовим моніторингом.

“Успішна операція – це лише половина шляху, попереду не менш складна його частина, виснажений хворобою організм дитини має адаптуватися до життя з новим органом. Та наш колектив докладає максимум зусиль, аби Артемко пройшов свій шлях до одужання якомога швидше”, – йдеться в дописі.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні