-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Відомо, скільки прикарпатських підприємців досі не використовують касові апарати ФОТО, ВІДЕО

-Реклама-spot_img
spot_img

Станом на 9 лютого з 31,5 тис. платників податків Івано-Франківщини, які зобов’язані використовувати касові апарати, користуються ними 5,5 тис. (приблизно 17,5%). Про це кореспондентці Суспільного розповіла начальниця Головного управління державної податкової служби в області Ірина Столярик.

Про те, чому касові апарати і чеки важливі, хто обов’язково має вести облік товарних запасів і що франківські підприємці і покупці кажуть про податкові нововведення, — читайте у матеріалі.

Що відомо: З 1 січня 2022 року касові апарати та фіскальні чеки — основна умова для діяльності більшості підприємців. Це означає, що кожна покупка товару відображатиметься у системі податкової служби.

- РЕКЛАМА-

Зі слів начальниці управління державної податкової служби в області Ірини Столярик, застосовувати касові апарати та фіскальні чеки зобов’язані підприємці-спрощенці другої, третьої та четвертої груп. Не стосується нововведення ФОПів, які займаються роздрібною торгівлею на території сіл, але за умови, якщо у них немає алкогольних та тютюнових виробів. За словами Ірини Столярик, законодавство визначає групу підприємців, які повинні вести облік товарних запасів.

На Франківщині 82,5% платників податків, які мають застосовувати касові апарти, не використовують їх

Законодавство визначає групу підприємців, які повинні вести облік товарних запасів

“Це ті підприємці, які продають складні побутові вироби, ювелірні вироби, лікарські засоби і вироби медичного призначення. Іншим підприємцями, які реєструватимуть РРО, вести товарні запаси не потрібно. Але для того, аби завести касовий апарат, їм треба мати документи на підтвердження придбання товару. Це — для того, щоб не було контрабанди та необлікованої готівки”, — пояснює Ірина Столярик.

З її слів, за продаж товарів без проведення розрахункових операцій податкова міліція штрафуватиме підприємців у розмірі 100% від вартості покупки.

Що кажуть продавці і покупці

У квітковій крамниці у центрі Івано-Франківська розрахуватися можна готівкою або карткою. Продавчиня Христина Вербіцька розповідає, що касовий апарат у магазині встановили у січні 2022 року. Відтоді за кожен товар покупцям видають фіскальний чек з QR-кодом. Якщо його просканувати, то можна дізнатися, чи відображається покупка у системі податкової служби.

“У нас був термінал, готівковий та безготівковий розрахунок. Але не було касового апарата. Тепер встановили і абсолютно нічого не змінилося. Ми без проблем видаємо касові чеки. Зручно і людям, і нам. Зазвичай всі поспішають, і ніхто навіть не просить чек, але в кожному разі ми готові його видати”, — сказала Христина Вербіцька.

На Франківщині 82,5% платників податків, які мають застосовувати касові апарти, не використовують їх

Продавчиня Христина Вербіцька

Власник продуктової крамниці Андрій Кліщ розповів, що касовий апарат установив ще минулого року (у 2021 році — ред.). За його словами, таке нововведення має як переваги, так і недоліки.

“З одного боку — це класно, бо є повний облік бази товарообороту, стовідсоткова ревізія. Проблем на цю мить немає жодних. Але є додаткові витрати: сам касовий апарат коштував понад 8 тис. грн, а обслуговування касового апарату — 250 грн у місяць”, — розказав Андрій Кліщ.

Власник магазину також вважає, що надалі це може призвести до подорожчання товарів.

“Питання в тому, чи контролюватимуть після касових апаратів прихідні накладні, місце походження товару. Це скоротить асортимент відразу щонайменше на 50%. Крім того, це точно збільшить ціну товару від 20% до 40%. А впаде це все на плечі споживача”, — говорить чоловік.

На Франківщині 82,5% платників податків, які мають застосовувати касові апарти, не використовують їх

Покупчиня Галина Соляник каже, що вимогу про обов’язкову видачу фіскального чека підтримує. Вважає, що це — гарантія захисту прав споживачів.

На Франківщині 82,5% платників податків, які мають застосовувати касові апарти, не використовують їх

“Все має бути за законом, і всі люди повинні дотримуватися цих законів. Не знаю, чи продукти повертаються. Але є промтовари, які тобі не підходять: чи не подобається, чи замале, чи завелике. Тоді, звичайно, потрібен чек, тому що без чека тобі ніхто товар не поверне”, — каже жінка.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні