Карпатський біосферний заповідник виступає учасником міжнародного проєкту «Зимовий моніторинг великих хижих ссавців» (Winter Large Carnivore Monitoring).
Спостереження здійснюються за допомогою фотопасток, отриманих в рамках проекту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні», що фінансується урядом Німеччини через Кредитну установу для Відбудови KfW, та фотопасток, отриманих за сприяння Франкфуртського зоологічного товариства. Про це повідомляє Карпатський біосферний заповідник.
Методика досліджень розроблена та підтримується Франкфуртським зоологічним товариством у співпраці з Фрайбурзьким університетом (University of Freiburg).
Для моніторингу використовується сітка з квадратами 10х10 км, яка покриває весь Карпатський регіон. Впродовж зимового періоду 2021-22 років на території різних таких квадратів за допомогою фотопасток збиратиметься інформація щодо стану популяції та поширення великих хижих ссавців у Карпатах – зокрема вовка, ведмедя та рисі.
Для цього моніторингу:
- в Українській частині Карпат залучено понад 150 фотопасток;
- охоплено територію загальною площею понад 300 000 га.
У Карпатському біосферному заповіднику:
- встановлено 18 фотопасток;
- визначено 14 квадратів у межах проєктної сітки;
- влаштовано спостереження на території 8 відділень;
- організовано збір інформації на 140 га.
Аналіз отриманої інформації проводитиметься пізніше. А зараз, взимку, коли доступ до фотопасток обмежений, потужні акумулятори забезпечують безперебійну фото та відеофіксацію.
Проведення систематичного моніторингу великих хижих ссавців:
- допоможе краще зрозуміти які частини Карпат є особливо важливими для цих видів;
- сприятиме посиленню охоронних заходів;
- забезпечить ефективний захист ведмедя, рисі та вовка у Карпатах.