-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Зрада на валютному ринку? Що буде з гривнею восени

-Реклама-spot_img
spot_img
Гривня за останній тиждень ослабла. Але це не стало несподіванкою.
Результат пошуку зображень за запитом "гривня"
Про те, що гривня опиниться під тиском, можна було сказати місяць, два і навіть півроку тому. Чому виник тиск? Великий обсяг погашення державних облігацій, які належали іноземцям. Вони увійшли в ці папери на початку року, заробили на сезонному зміцненні гривні й отримали високий український відсоток, і тепер фіксують прибуток. Погашення було плановим і відбулося 25 липня. У підсумку вони конвертували в долари свої чесно зароблені гривні. На валютному ринку це створило дисбаланс – гривня ослабла.
Що буде далі? Можна з упевненістю говорити, що буде восени, але не про те, що трапиться в найближчі кілька тижнів. Але фішка в тому, що це зовсім неважливо.
Гривня – валюта сезонна і восени нас би все одно чекало ослаблення. З піком в кінці грудня або на початку січня, коли місцеві бюджети знову підуть витрачати свої гроші, закопуючи в замерзлу землю мільярди гривень і дитячі майданчики. Питання тільки в тому, чи ми бачимо вже зараз початок цього сезонного ослаблення або гривня ненадовго зміцниться перед тим, як знову почати зниження через кілька тижнів. Але це питання не має сенсу, тому що результат все одно один і той же. У вересні-грудні ми побачимо гривню, що слабшає. А коливаннями в серпні можна знехтувати.
Самі рухи гривні не є чимось трагічним
Іноземці, які купують українські державні облігації, спочатку стали тригером початку зміцнення гривні, коли купували папери в січні-лютому, а тепер запустили процес ослаблення національної валюти. Щоразу вони просто вносили дисбаланс в усталену систему попиту та пропозиції на валютному ринку України. Фактично, виступили як глобальне потепління, фактором зсуву сезонів. Сезонне зміцнення почалося трохи раніше, але точно також раніше може початися і сезонне ослаблення. Самі рухи гривні не є чимось трагічним. Внутрішньорічні коливання можуть доходити до 10%, але за фактом курс практично не змінюється. Ми бачили в січні курс 28,8, базовий прогноз на кінець року включає в себе курс на рівні 29,0-29,5. Зміни незначні. Просто треба порівнювати подібні, і не протиставляти курс літа до зими, а порівнювати січень із січнем. І тоді ніякої зради знайти не вдасться.
Ніякої зради на валютному ринку не буде за умови співпраці з МВФ. Це, звичайно ж, ключовий фактор. Не буде траншу, і можна буде говорити вже не про сезонні фактори. І про курс, який значно виходить за межі базових сценаріїв. Але тут повинен взяти гору здоровий глузд.
А українцям варто нарешті почати заробляти на сезонності. Адже коли всі знають, що в січні гривня проходить локальний мінімум, а в травні-червні – локальний максимум, то гріх не користуватися такою ситуацією. Особливо коли держава пропонує зручні інструменти у вигляді валютних і гривневих облігацій.
І коли досить багато людей стануть фінансово грамотними і почнуть використовувати сезонні фактори, то з часом і вони підуть. І ми не будемо помічати, як навесні аграрії починають витрачати свої долари, а восени імпортери починають закупівлі на цілий рік.

Джерело

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Орися Корчун
Орися Корчун
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф. Журналіст-фрілансер. Випускник Національного університету імені Тараса Шевченка 2009 року.

4 КОМЕНТАРІ

  1. А ще не так давно, на цьому ж сайті нас переконували що гривня зміцнюється.

Comments are closed.

-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні