-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Богдан Кухарук: «Хлопці, які повернулися з війни, налаштовані на те, аби щось міняти на краще в житті»

-Реклама-spot_img
spot_img

Світлина від Руслан Марцінків.
 
Незабаром Муніципальній варті Івано-Франківська виповниться півтора роки. Як саме працює ця служба, які завдання виконує та які проблеми її працівникам доводиться вирішувати найчастіше, для читачів сайту Правда.іф розповідає керівник КП «Муніципальна варта» Богдан Кухарук.
 
– Богдане, Муніципальна варта існує в Івано-Франківську майже півтора роки. З чого ви починали і як виглядає ця структура сьогодні?
 
– За півтори роки наш штат збільшився до 50 чоловік, хоча починало працювати лише 15.
З радикальних та цікавих змін можна відзначити те, що ми ввели в штат екологічну службу – групу працівників, які відслідковують екологічні проблеми міста і працюють над екологічною освітою населення. Є у нас група, яка займається безпосередньо стихійною торгівлею. Працюють патрульні групи, які попереджають виникнення певних конфліктних ситуацій і оперативно реагують на повідомлення громадян. Є група, яка займається охороною комунального майна, зараз під нашою охороною міська клінічна лікарня, ЦНАПИ, територія локомотиво-ремонтного заводу. Існують відпрацювання по безхатьках, особливо тих, які надміру вживають алкоголь. Ми щоденно здійснюємо рейди по точках, де продають алкоголь в центрі міста, навколо вокзалу, поряд з ринками і усіма можливими силами блокуємо ці «наливайки», не даємо їм можливості діяти й надалі. Відслідковуємо в магазинах випадки продажу алкоголю неповнолітнім, проводимо попереджувальні акції інформативного характеру і каральні, коли фіксуємо момент продажу алкоголю неповнолітнім і передаємо справи на адмінкомісію.
Працює група, яка крім охорони публічного порядку, займається ще й рятувальною роботою. Ці люди пройшли різні курси надання долікарської допомоги, завдяки Мальтійській службі, їздили на різні навчання. Їхня сфера діяльності – виїзди на такі виклики, як пожежа, відкривання дверей, коли в квартирі є потерпілий, а медики не можуть потрапити до помешкання, різного роду стихійні лиха. Був у нас виклик, коли людина на інвалідному візку з електроприводом вдарилася об тротуар, пошкодила захисну дугу і не могла зрушити з місця. Наші працівники надали технічну допомогу цій людині.
 
– Як ви отримуєте виклики? Чи існують певні телефони, за якими можуть до вас звертатися мешканці, чи з вами контактують працівники інших служб і просять про допомогу?
 
– У нас цілодобово працює чергова частина, тобто працівник, який ще й має перед собою монітори відеоспостереження з камер, встановлених по місту.
Телефонні номери нашої чергової частини: 067-880-99-24 або 70-58-88 працюють цілодобово.
Також усі водії «швидких» мають номери нашої чергової частини. Дуже хороша комунікація з диспетчерським центром Служби з надзвичайних ситуацій. Вони перенаправляють до нас виклики, які їх не дуже стосуються. Наприклад, аби витягнути тварину, яка потрапила кудись, звідки не може вибратися, простіше нам, аніж рятувальникам. І правильніше, якщо на такий виклик поїде саме наша мобільна група.
 
– Яких проблем у Івано-Франківську найбільше? З чим найчастіше мають справу ваші працівники?
 
– Постійно доводиться боротися із стихійною торгівлею. Якщо б забрати з міста служби, які регулюють стихійну торгівлю, то за тиждень Івано-Франківськ перетворився б на суцільний ринок. Наше завдання – не просто зігнати людей, які займаються торгівлею, а перенаправити їх на певні торгові точки, де здійснюється контроль, де діє замір нітратів, чи перевірка сертифікатів. Щоб хтось ніс відповідальність за товар, який продається.
Друга проблема, з якою ми часто стикаємося – алкоголізм. Місто невелике, увесь продаж алкоголю сконцентрований в певних місцях, конкуренція досить висока. Тому різні випадки, скоєні людьми під впливом алкоголю, є дуже частими.
Також певною проблемою для нас є безгосподарність окремих територій. Мова про закинуті приміщення, гаражі, будки, в яких селяться безхатьки. Особливо складно, коли такі будівлі знаходяться поряд з школами чи дитячими садками.
 
– Яка ваша сфера впливу на такі ситуації? Тобто які повноваження мають працівники Муніципальної варти?
 
– Ми, як представники громадського формування, наділені рядом повноважень. Крім того, виконавчий комітет уповноважив працівників КП «Муніципальна варта» до складання адміністративних матеріалів за рядом статей адміністративного кодексу. Цими статтями ми і оперуємо.
 
– Ваші працівники ким працювали раніше? Які ваші критерії підбору нових працівників?
 
– В першу чергу ми надаємо перевагу учасникам бойових дій в зоні проведення АТО. Є багато хлопців, які повернулися з війни, вони налаштовані на роботу і на те, аби щось міняти на краще в нашому житті. Приходять професіонали з економічної чи юридичної сфери. Також запрошуємо колишніх спортсменів. А взагалі ми усіх наших працівників спонукаємо до активних занять спортом та до ведення здорового способу життя.
 
– За час роботи на цій посаді, які виклики були особливими і найбільше запам’яталися?
 
– Запам’яталося, як під час штормового вітру в Івано-Франківську на двох будівлях зірвало бляху, яка могла полетіти за вітром і наробити чимало біди. Наші хлопці, які колись займалися альпінізмом, піднялися на дахи і зафіксували цю бляху, незважаючи на погану погоду.
Курйозні випадки трапляються з тваринами. Зараз у нас на штабі живе песик, до якого приходить ветеринар, робить потрібні щеплення. Цього песика ми врятували на річці, коли тварина опинилася на острівку. Наш працівник взимку вбрід переходив річку і зміг врятувати тварину. Донедавна жив кіт, який вибіг з дому і впав в якусь шахту. Ми його витягнули і з часом віддали господарям.
Був дзвінок з бригади «швидкої» допомоги, коли медики приїхали на виклик, розуміюли, що пацієнта терміново потрібно госпіталізувати, а пацієнт важив 230 кг. Наші хлопці поїхали допомогти перенести людину, а потім самі мусили йти на лікарняний, бо «зірвали» спини під час цього виклику. І такі ситуації для нас не поодинокі.
 
Розмовляла Любов Загоровська

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Орися Корчун
Орися Корчун
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф. Журналіст-фрілансер. Випускник Національного університету імені Тараса Шевченка 2009 року.

23 КОМЕНТАРІ

  1. Только идеи польско-жыдовской гниды как бандера могли засрать мозг западенской быдлятины!Западная украина она же восточная польша вернется домой в родную гавань и западенскаое недорозумение которую советская власть пыталась сделать людьми но безуспешно станет опять!чвстью польши!…ось така перспектива вас дебилов чекае!

  2. проблема людей які роблять щось добре це відсутність уміння подавати правильно інформацію такою бідою журналісти навіть страдають-згадайте сопроводження про ВОдохрещя голими бабами чи обзивалки губернатор і подібне-тому залучайте політсили 90років які знають всіх і вся і як це робити БО свобода після мера Шкутяка найбільше робить для міста

  3. Я вважую що Україна гине через те, що ми відступили від головних ідей Степана Бандери. Треба було все робити як він наказав. Має бути президент українець, не зайда. І слово в слово виконати всі завіти Степана ви розумієте про що мова

    • Немає більше українців як Степан Бандера – це минула епоха з актуальними ідеями тоді, а не тепер. Нехай москалі на царя моляться, який все зробить. Нам потрібна демократична держава рівня Західної цивілізації. Сильна президентська рука уже показала себе запитами НБУ до Приватбанку видати всі дані по раухнками журналістів і редакторів”1+1″. Журналісти думали вони священні корови з правом на зброю і правом тягти до суду хто відмовився позувати їм перед камерами. Але “спочатку прийшли за опозиційними журналістами”… Розвивати слід європеййські правила, а не російські, посилаючись на історію минулого століття.

  4. А чому на вокзалі досі торгують алкоголем?Що платят справно?

  5. Яке завдання “Муніципальної варти”? Заганяти торговців платити хабарі чиновникам міськради і міліціції. На краще міняти в житті? Сумнівно. Бізнесом зайнялись би замісь допомагати хабарі збивати різним паразитам бюджетним.

    • 917 – на бабів з молоком і бульбами, 0,5 – на зали гральних автоматів.

  6. Ви тільки вдумайтесь,що говорить цей бородатий долбойоб.”Каральні акції” Половину з тих муніципалів стрижуть бабло.В нас в державі,що зовсім ніякого закону немає?А той ігровий комп”ютер який ви купили,можете пояснити для чого?

    • На дух не переношу бюджетників-хабарників. Варта не бачить гральних автоматів, алко- та наркопритонів, снігу та сміття під ногами, але бачить селян, які продають лишки продукції з господарства, знімають котів на деревах. Прислужники режиму.

      • а ще велосипеди крадуть в місті. Дехто вже на 5-му їздить за 3 роки, бо спи*дили. може в переривам між зняттям котів за роверами би дивились

Comments are closed.

-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні