Якісний перфоратор ніколи не буває зайвим вдома чи в майстерні. Щоб достатньо орієнтуватися в технічних характеристиках. Але перш ніж перейти до їх аналізу, потрібно визначитися з брендом перфоратора та його призначенням.
За сферою використання виділяють професійні та побутові перфоратори. Вони різняться за ціною, розмірами та особливостями керування.
Професійний перфоратор Bosch можна замовити у магазині MOYO. Також моделі професійного класу доступні у компаній Makita та Metabo.
Великий вибір побутових інструментів є в Einhell, Ryobi та Sparky. Вони мають меншу вагу та добре «слухаються» навіть непрофесійного оператора.
Як професійний, так і побутовий перфоратор потрібно вибирати за п’ятьма критеріями.
Особливості конструкції
Під цим параметром маємо на увазі відразу два нюанси: розташування двигуна та тип живлення.
Моделі, у яких двигун розташований на одній осі з ударним механізмом називають горизонтальними. Вони компактні та збалансовані, але мають обмежену силу удару.
Перфоратори з вертикальним двигуном сильніші та стійкіші до зношування.
За типом живлення виділяють моделі мережеві й бездротові. Їхній недолік — обмежена мобільність. Другі працюють завдяки вбудованим акумуляторам. Їх можна використовувати навіть далеко від «цивілізації» — там, де немає доступу до електромережі.
Потужність
Запас потужності двигуна корелюється з габаритами та вагою перфоратора.
- до 700 Вт — легкі й мініатюрні для новачків. Їх зручно тримати в руках та скеровувати бур у правильному напрямку.
- до 1000 Вт витримують високі навантаження і важать до 8 кг.
- понад 1200 Вт через посилений двигун вони можуть важити понад 10 кілограмів.
Сила удару
Показник в 4-8 Дж достатній для простих побутових завдань і для професійних навантажень. 2-4 Дж — оптимально для перфоратора, призначеного для дрібних демонтажних робіт та важкодоступних місць.
Різновид патрону
- SDS-Plus відрізняється простішою конструкцією, забезпечує легку заміну опорядження без використання викруток
- SDS-Max — міцніший і витриваліший, адаптований до високих навантажень.
Режими роботи
Багатофункціональні електроінструменти завжди в пріоритеті. Розумний вибір — перфоратор, який можна використовувати замість дриля та відбійного молотка.
Якщо після аналізу цих п’яти критеріїв залишилися сумніви, додатково варто оцінити рівень захисту перфораторів, які сподобалися. Запобіжна муфта та антивібраційний механізм — «фішки», які роблять експлуатацію значно безпечнішою та комфортнішою.