На зареєстрованому ринку праці спостерігається позитивна динаміка по основних показниках.
Протягом останніх 2-х років служба зайнятості активно працювала над покращенням ситуації щодо посилення співпраці з роботодавцями, надання допомоги роботодавцям у підборі кадрів з максимальним врахуванням їх потреб та інтересів, системно впроваджувала організаційні зміни та нові підходи до обслуговування клієнтів.
У січні-липні 2018 року в базі даних обласної служби зайнятості налічувалось 28,0 тис. вакансій, що на 27 % більше, ніж у січні-липні 2017 року. Кількість роботодавців, які співпрацювали з філіями обласного центру зайнятості становила 6,3 тисячі.
В результаті вжиття заходів, спрямованих на покращення діяльності служби зайнятості, застосування нових форм роботи, а це і запровадження відеорезюме шукачів роботи та відеовакансій, профілювання безробітних, соціальний супровід за підходом кейс-менеджменту, запровадження елементів дуального навчання безробітних, інших досягнуто позитивних результатів і щодо працевлаштування незайнятих громадян. Кількість осіб, працевлаштованих за сприяння служби зайнятості, зросла на 3,8 тис. або 19 % та становила 24,4 тисячі.
«Якщо говорити про виклики, які є сьогодні на ринку праці, то це насамперед дисбаланс між попитом і пропозицією робочої сили у професійно-кваліфікаційному розрізі, проблеми працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, наявність нелегальної зайнятості, низький рівень заробітної плати у вакансіях, мала частка робочих місць з гідною оплатою праці, що є недостатньою мотивацією громадян до роботи, і як результат зростання кількості осіб, які виїжджають на роботу за кордон», – зазначає директор Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василь Цимбалюк. Сьогодні служба зайнятості використовує всі наявні можливості, передбачені законодавством про зайнятість населення, для вирішення перелічених проблем.
Ситуація на ринку праці та ефективне вирішення проблем у сфері зайнятості залежить від консолідації зусиль усіх сторін соціального діалогу. Значна увага службою зайнятості приділяється співпраці з органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, роботодавцями, профспілками. У 2018 році проводились засідання Координаційного комітету сприяння зайнятості населення Івано-Франківської області, в ході яких розглядались питання зайнятості соціально вразливих категорій громадян, у тому числі учасників антитерористичної операції, внутрішньо переміщених осіб, людей з інвалідністю, організації громадських робіт, створенню робочих місць з гідною оплатою та умовами праці.
На Прикарпатті з початку року працевлаштовано понад 24 тисячі осіб
НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ
Comments are closed.
Чи потрібна служба занятості? Даремне витрачання державних грошей!