-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Відомо, скільки учнів на Франківщині спілкуються українською поза школою та під час навчання

-Реклама-spot_img
spot_img

У червні 2022 р. Державна служба якості освіти України провела опитування щодо дотримання мовного законодавства в закладах загальної середньої освіти, зокрема і в Івано-Франківській області.  

Участь у ньому взяли учні, батьки та вчителі, пише Правда.іф з посиланням на Курс.

Як зазначає Руслан Гурак, голова Державної служби якості освіти України:

«З перших днів повномасштабної війни росії проти України кожен укотре пересвідчився: мова є зброєю, чинником сили народу».

- РЕКЛАМА-

Результати анкетувань респондентів в Івано-Франківській області засвідчують високі показники володіння та використання української мови.

Переважна більшість учасників освітнього процесу (99% вчителів і 97% батьків, 96% дітей) зазначили, що вважають рідною мовою українську і використовують її в усіх сферах життя (спілкування вдома, на роботі, навчальна діяльність тощо).

Результати опитування підтверджують дотримання мовного законодавства в освітньому процесі:

  • 99% вчителів зазначили, що проводять уроки лише українською та користуються   україномовними навчальними матеріалами. У спілкуванні з учнями, колегами, батьками учнів також переважає використання української мови (99% у всіх сферах) 
  • учні зазначили, що 96% вчителів під час уроку та під час перерви розмовляють державною мовою.

Однак під час онлайн-спілкування (4.6%), вибору контенту в інтернеті (16%) учнів вказують на використання рівною мірою російської та української мови, а 5% дітей вибирають лише російський контент.     

Поза школою, в сімейному колі та серед друзів і знайомих, українська домінує як мова спілкування серед:

  • 85% учнів (удома цей відсоток більший);
  • 94% батьків;
  • 98% вчителів.

Утім, існують особливості, що утруднюють спілкування виключно українською мовою, як-от:

  • при спілкуванні з російськомовними співрозмовниками педагоги, діти та батьки переходять на російську мову, проте в Івано-Франківській області ці відсотки незначні (2.4%, 13% та 4.7% відповідно).
  • вплив російськомовного середовища (38% учнів визнали як звичку спілкуватися російською мовою, 37% – російськомовне родинне середовище).

Під час опитування 73% учнів та 77% батьків вказали на необхідність додатково вивчити українську мову, зокрема для її вдосконалення та розвитку.

Державна служба якості освіти України у співпраці з Уповноваженим із захисту державної мови  реалізують проєкт з підтримки учасників освітнього процесу в покращені знань української мови, що об’єднує мережу безплатних курсів, розмовних клубів, навчальних онлайн-платформ та інших ресурсів.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні