Прийнятий законопроєкт Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин передбачає деякі зміни у грошовому забезпеченні мобілізованих працівників.
Які зміни передбачає новий закон
Верховна Рада України прийняла у другому читанні та загалом проєкт Закону про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин.
Зокрема, законом № 7251 передбачається звільнення роботодавця від обов’язку збереження середнього заробітку працівникам, яких було призвано на військову службу. Водночас закон гарантує з боку роботодавця зберігати таким працівникам їх робоче місце та чинну посаду.
Мобілізовані працівники отримуватимуть грошове забезпечення, що виплачуватиметься коштом державного бюджету. Таку норму регламентує закону Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей.
Закон 7251 набрав чинності відсьогодні — з дня, наступного після його опублікування (опубліковано 18 червня 2022 року у газеті ВРУ Голос України)
Яка зарплата військовослужбовців
Грошові виплати військовців складаються з двох частин:
- щомісячне грошове забезпечення, яке військові отримують відповідно до своєї посади, звання, вислуги тощо;
- додаткова грошова винагорода, яка встановлена за ініціативою Президента України Володимира Зеленського на період воєнного стану.
Ця додаткова винагорода нараховується за певним аглоритмом.
Зокрема, для тих військовослужбовців, які безпосередньо не залучені до ведення бойових дій, додаткова винагорода в розрахунку на місяць складає 30 тис. грн, або приблизно 1000 грн на день.
Для тих воїнів, які беруть участь у боях, додаткова винагорода визначається з розрахунку 100 тис. грн на місяць. Або приблизно 3000 грн на день.
Міністр оборони України Олексій Резніков пояснив, що у випадку, коли військовослужбовець є рядовим стрільцем, півмісяця обороняв кордон з Угорщиною, а інші півмісяця брав безпосередню участь у боях на Харківщині чи Донеччині, сумарно за місяць йому буде нараховано:
- щомісячне грошове забезпечення у розмірі близько 13−14 тис. грн відповідно до посади та звання;
- близько 15 тисяч грн додаткової винагороди за несення служби під час воєнного стану;
- близько 50 тис. грн за безпосередню участь у бойових діях.