В Україні на законодавчому рівні не розрізняються військовозобов’язані різної статі.
З 1 жовтня жінки деяких професій мають стати на військовий облік. На жінок поширюються ті самі норми, що й на військовозобов’язаних чоловіків. Адвокат юридичної фірми “Міллер” Андрій Новак розповів в інтерв’ю виданню “Українська правда. Життя”, що мають робити військовозобов’язані жінки.
Що повинні робити військовозобов’язані жінки в Україні
Обов’язки військовозобов’язаних викладені у Додатку 1 “Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних”. Так, військовозобов’язані жінки мають:
- Знаходитися на військовому обліку за місцем проживання. У разі тимчасового вибуття за кордон – за місцем консульського обліку в дипломатичних установах України.
- Прибувати за викликом ТЦКСП на збірні пункти, призовні дільниці у строки, зазначені у мобілізаційних розпорядженнях, повістках для: взяття на військовий облік та визначення призначення на воєнний час; оформлення військово-облікових документів, приписки; проходження медичного огляду; направлення на підготовку; призову на військову службу або на збори військовозобов’язаних.
- Не змінювати місце фактичного проживання (перебування) з моменту оголошення мобілізації.
- Проходити медогляд та лікування згідно з рішеннями комісії з питань приписки, призовної комісії або військово-лікарської комісії.
- Проходити підготовку до військової служби, військову службу і виконувати військовий обов’язок у запасі.
- У семиденний строк прибувати до ТЦКСП для зняття з обліку, якщо жінка змінює місце проживання, їде у відрядження, на навчання, відпустку чи лікування за кордон більш ніж на 3 місяці тощо.
- У семиденний строк повідомляти про зміну сімейного стану, стану здоров’я, адреси місця проживання (перебування), освіти, місця роботи і посади.
- Негайно повідомляти ТЦКСП (органам СБУ) за місцем військового обліку про втрату військово-облікового документа.