Нова загроза в прикарпатському Калуші. Майже половина будинків тут побудовані над покинутими сольовими шахтами і пустотами.
І зараз багато будинків почали просідати і осипатися. Виною всьому, кажуть місцеві, – вантажний транспорт, який проїжджає по міських вулицях і створює сильні вібрації, пишуть Подробиці.
Валерій Кірстя розповідає: його будинок – тріщить по швах. Фундамент почав різко просідати в минулому році, коли відремонтували дорогу і міст. Сюди хлинув весь вантажний і габаритний транспорт.
“Там є тріщина, на ній був маяк. Той маяк розійшовся, відпав. Фундамент тріщить, таке саме із тієї сторони. Коли машини їздять, то у нас ходуном ходить посуд в креденці”, – розповідає Валерій Кірстя, житель Калуша.
Від інтенсивного руху – руйнується і будинок Ольги Дмитрівни:
“Коли машини їдуть по дорозі, то звідти сиплеться от цегла, цегла сиплеться, падає. Не дай Бог, хтось в той час проходив, і цегла по голові”.
Майже всі будинки на цій вулиці стоять на території покинутих соляних шахт. Через вібрації будови в будь-який момент можуть піти під землю.
“Можемо провалитися, тому що під нами пустоти. Ми боїмося, у нас діти, внуки, правнуки”, – говорить Ольга Горностай, мешканка Калуша.
Над постатями проходить і відремонтований міст з дорогою. Це добре видно на карті гірських робіт, які колись тут велися.
“Ці квадратики, що намальовані, це “ціляки”, а між ними – це всі порожнини. От рахуйте – це все порожнеча. Порожня, ціліт, порожня, ціліт, бачите. І от до моста, де ми стоїмо – 16 камер. То все в порожнині”.
Над покинутими шахтами коштує майже половина будинків в Калуші, і обвали тут – не рідкість. Тільки на цій вулиці під землю вже пішли шість будинків. З дня на день може провалитися ще один.
“Там, на вулиці Вітовського, взагалі провалився фундамент під землю, вісім метрів під землю пішов”, – говорить Михайло Наконечний, житель Калуша.
Люди не раз просили міську владу і поліцію хоча б вантажівкам заборонити проїзд по цій вулиці. Правоохоронці навіть штрафували водіїв.
“Розумієте, цей штраф 250 гривень, не сильно впливає на водія, він платить, і їде далі по цій вулиці. Будемо проводити більше роз’яснювальну роботу – спілкуватися з водіями. Я думаю, що цю ситуацію ми виправимо”, – стверджує Володимир Возняк , в.о. начальника Калуського ОП ГУНП в Івано-Франківській області.
Перекриттям окремих вулиць, вирішити проблему кардинально не вдасться, – вважають в мерії. Адже в зоні ризику і інші райони міста. У 2010 році Калуш визнали зоною надзвичайної ситуації. Зараз понад шістсот родин проживають на території, де просідає грунт. Єдиний вихід – прибрати транспорт з міста, тобто побудувати об’їзну дорогу. Грошей на це у міста немає.
“Ми вже зверталися до центральних органів влади. Зверталися до області – про включення нас до державного фонду. Протягом вже багатьох років область в цьому питанні нас не чує. У нас є проект, який ми зробили за власні кошти – вартість проекту 54 мільйони гривень”, – говорить Ігор Матвійчук, міський голова Калуша.
Щоб отримати ці кошти з держбюджету – обласні чиновники повинні були подати запит до Києва. Але, схоже, і в нинішньому році це питання не опинився серед першочергових.
В Калуші десятки будинків провалюються під землю (відео)
НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ
Comments are closed.
а де гроші що виділялись в 2010-12 роках на екологію
До насалика пишіть
ні ГУЦУЛИ такі як і ти