-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Знову маски: чи чекає на Франківщину нова хвиля Covid-19

-Реклама-spot_img
spot_img

Здавалося, з початком війни «ковідна» історія закінчилася назавжди. Протягом весни й літа хворих на Covid-19 в Україні було мало.

Та з першими холодами фіксують зростання нових випадків, а, у поєднанні з грипом і ГРВІ, треба знову задуматися про здоров’я, пише Репортер.

То чи доведеться знову одягати маски?

Різні симптоми

Як розповідає керівниця комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги» Ольга Савчук, з початком холодів у франківських поліклініках побільшало пацієнтів з вірусними захворюваннями, зокрема з Covid-19.

У більшості випадків зараз Covid-19 перебігає легко, – каже Ольга Савчук. – Симптомів є три види. Перші: коли хвороба починається зі шлунково-кишкового ураження, без температури. Людина думає, що це легке харчове отруєння. На другий-третій день інколи з’являється температура до 38-39. А потім – уже респіраторні симптоми. Ми робимо швидкий тест і діагностуємо коронавірус.

- РЕКЛАМА-

Другий тип – як звичайна респіраторна інфекція. Тоді більшість навіть не здогадуються, що у них коронавірус.

За три-п’ять днів пацієнт одужує. І третій вид – «класичний», з болем у горлі, температурою до 40 градусів, ломотою в тілі й задишкою. Таких пацієнтів сімейний лікар лікує амбулаторно або ж, в окремих випадках, на стаціонарі.

Зараз часто люди взагалі не думають, що у них ковід й не звертаються до лікаря. А минулого року навпаки, при кожному симптомі підозрювали коронавірус, – додає Ольга Савчук. – При легкому перебігу людина заразна три-п’ять днів до появи симптомів і стільки ж приблизно, поки хворіє. Тому важливими є маски, особливо у супермаркетах і громадському транспорті. Люди ними нехтують – і хворіють цілими сім’ями.

Рекомендують маски

У франківських поліклініках маски є обов’язковими вже місяць. Минулого тижня про необхідність повернення маскового режиму заговорив і міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

На жаль, є ріст по захворюваності на Covid у громаді, він не є великий. Як я говорив і раніше, Covid для нас буде, як сезонне захворювання, що прогресуватиме в сезон осінь-зима, як це є з грипом. Тенденція до росту є, – сказав Марцінків. – У середньому в наших лікарнях перебуває 40-50 людей, які зараз ним хворіють. Тому сьогодні ми дали рекомендацію великим магазинам повернутися до маскового режиму.

Як повідомив у понеділок, 19 вересня, головний санітарний лікар України Ігор Кузін, загальнонаціональних локдаунів впроваджувати не планують. Певні карантинні обмеження можуть запровадити в окремих регіонах.

Кінець пандемії? Куди подівся коронавірус на Прикарпатті й у світі

Відповідними рішеннями комісії ТЕБ та НС області можуть застосовувати масковий режим у місцях масового скупчення, в громадському транспорті, рекомендувати носити маски в закладах охорони здоров’я. Такі заходи можуть зменшувати кількість нових випадків коронавірусної хвороби, – каже Кузін.

На Прикарпатті поки що масковий режим повернули у медзакладах, але не у транспорті чи магазинах.

Втім, головний державний санітарний лікар Івано-Франківської області Руслан Савчук радить не чекати суворих обмежень, а натягати маски – хоча б у місцях масового скупчення.

Хворіють і діти

За минулий тиждень, з 12 по 18 вересня, в Івано-Франківській області зафіксували 945 нових випадків Covid-19.  За попередній тиждень було 723 хворих, ще перед тим – 524.

За словами Руслана Савчука, за останній тиждень захворюваність зросла на 30%. А загалом по Україні – ще гірші тенденції, там хворих побільшало майже на 54%.

Також почався ріст захворюваності серед дітей, – каже Руслан Савчук. – За останній тиждень ми маємо 159 дітей з підтвердженим діагнозом Covid-19 – 54%, ніж за минулий. До того ж минулого тижня у нас було чотири летальні випадки – попереднього був всього один.

Зараз з діагнозом Covid-19 хворіють 2034 прикарпатці. З них 285 лікуються у медзакладах. За минулу добу госпіталізували 50 хворих, серед них 12 дітей.

Завантаженість ліжок по області – 22%. Загалом, за словами головного санлікаря області, 29 прикарпатських лікарень можуть лікувати коронавірус, зараз хворі є у 22.

Всього для хворих на Covid-19 є 1261 ліжко. Найбільша завантаженість зараз у Коломийській інфекційній лікарні (85%), Городенківській центральній районній лікарні (88%), Калуській ЦРЛ (майже 72%).

За словами головного санлікаря області, наразі в Україні поширені нові варіанти штаму Омікрон. Вони відзначаються сильною контагіозністю – передачею вірусу від людини до людини.

Вірус проходить у якійсь мірі легше, але говорити поки рано. Мене насторожують чотири летальні випадки проти одного минулого тижня, – каже Руслан Савчук. – Зараз ми наближаємось до епідсезону грипу та ГРВІ й люди плутають симптоми. Часто думають, що достатньо відлежатися вдома і попити чаю. Але треба обов’язково звернутися до лікаря, який зробить швидкий тест на Covid-19 або візьме зразок матеріалу і відправить у нашу вірусологічну лабораторію.

Вакцинація продовжується

Триває і вакцинація від Covid-19. За останній тиждень в Івано-Франківській області вакцинувалися 1740 людей. З них половина – першою бустерною дозою.

Нагадаємо, повний курс вакцинації – це дві дози вакцини Coronavac, AstraZeneca, Pfizer, Moderna або одна доза вакцини Janssen. Через п’ять місяців після повного курсу вакцинації медики рекомендують вколоти бустерну.

Також з понеділка, 19 вересня, в Україні всім дорослим дозволили робити друге бустерне щеплення. Воно допоможе й надалі підтримати імунітет проти вірусу. Таке щеплення особливо рекомендують для груп ризику – людей з хронічними захворюваннями і старших за 60 років. Його варто робити не раніше, ніж через чотири місяці після першого бустеру. Також в Україні дозволили вакцинувати дітей віком 5-11 років проти Covid-19. Щеплюватимуть вакциною Pfizer/Comirnaty.

Ще донедавна в області були лише вакцини Coronavac і Janssen. Але цього тижня, за міжнародною програмою, в Україну доставили 400 тис доз вакцини Pfizer/Comirnaty. Івано-Франківщина отримала 18 720 доз. Вони будуть придатними до використання наступні 10 тижнів.

Щепитися можна в одному з трьох центрів вакцинації та 121 пункті щеплення в області. Всі вони діють при закладах охорони здоров’я. Франківські центри масової вакцинації в «Епіцентрі», головному та спортивному корпусах медуніверситету, які були до війни, зараз не працюють. Також в області діють 33 мобільні бригади, які можуть приїхати для колективної вакцинації або до тих, хто не може прийти до пункту щеплення.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні