Схвалення розпаду СРСР значно зросло серед українців за останні два роки.
Про це свідчать результати соціологічного опитування, яке провів Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва із соціологічною службою Центру Разумкова, пише Правда.
Так, 67% опитаних громадян позитивно оцінюють розпад Радянського Союзу. Частка тих, хто негативно ставиться до розпаду СРСР, становить 16% і приблизно дорівнює частці тих, хто не визначився зі своїм ставленням до цієї історичної події (17%).
Якщо порівняти з 2020 роком, то українці почали значно схвальніше ставитися до розпаду Радянського Союзу.
За два роки частка тих, хто позитивно оцінив розпад СРСР, зросла на 18% паралельно зі зменшенням негативної оцінки цієї події на 16%.
Українці, які народилися після 1991 року, найменше ностальгують за Радянським Союзом і не бажають його відновлення.
Найбільше задоволених розпадом Союзу серед громадян, які не жили в ті часи або застали кінець СРСР у юному віці. Серед них позитивно оцінили розпад Союзу 70-72% опитаних.
Найменше тих, хто позитивно оцінив розпад СРСР, серед громадян, яким за 60 років.
На Заході 86,2% опитаних позитивно оцінили розпад СРСР. Водночас 5,5% респондентів вважають це скоріше поганою подією. Ще 8,3% мешканців західних областей не змогли відповісти.
Довідково: опитування провели 5-12 серпня 2022 року методом face-to-face.
Опитали 2 024 респонденти, у віці 18 років і старше, які мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим).
Статистична похибка не перевищувала 2,3%. За умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення.