З початку року на Прикарпатті зареєстровано 113 випадків захворювання на хворобу Лайма, в тому числі у 16 дітей.
Про це інформує Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ.
” Хвороба Лайма – природно-осередкове інфекційне захворювання з групи бактеріальних зоонозів. Характеризується вона переважним ураженням шкіри у вигляді мігруючої еритеми, а також нервової системи, опорно-рухового апарату і серця”, – йдеться у повідомленні.
Переносниками інфекції є іксодові кліщі.
Які прояви хвороби Лайма?
- При укусі кліща у 70-ти % випадків виявляється почервоніння. Пляма поступово збільшується і досягає близько 10-ти сантиметрів в діаметрі, а іноді 60 і більше.
- На місці укусу пляма утворюється у вигляді прямої або овальної форми, при цьому краї мають інтенсивний червоний колір, трохи підносяться над шкірою. Через деякий час пляма в центрі приймає блідий колір і може прийняти синюшний відтінок.
- Там, де вкусив кліщ, утворюється кірочка, а потім і рубець. Пляма може пройти саме через кілька тижнів. Іноді спостерігається озноб, лихоманка, ломота по тілу, головний біль та інше.
- І тільки через місяць-півтора проявляються ураження нервової системи, суглобів, серця, якщо не здійснювати необхідне лікування. Біль в суглобах набуває вираженого характеру і може доповнюватися набряком, слабкістю в кінцівках, порушеннями рухових функцій.
- Через кілька тижнів після укусу зустрічаються типові симптоми: кон’юнктивіт; слабкість; гепатит; епісклерит; аритмія або інші порушення в області серцево-судинної системи.
- Якщо не проводити належне лікування, то хвороба Лайма наслідки може мати різного характеру – від легкого до складного (інвалідність).