Жителі Івано-Франківської громади матимуть водопостачання навіть під час вимкнень електроенергії. Про це Суспільному розповів директор “Івано-Франківськводоекотехпрому” Віталій Савенко, передає Правда ІФ
З його слів, на базі комунального підприємства встановили дизельну електростанцію, що забезпечить постачання води у випадку кризових ситуацій.
Автономне джерело енергії комунальникам подарували колеги з Польщі. Втім поки що дизельна електростанція працює у тестовому режимі, каже начальник Черніївського комплексу очисних споруд Володимир Сисак.
“Цей генератор, який стоїть для резерву, може забезпечити знезараження води, а також промивання фільтрів і часткове водопостачання у місто”, — розповідає Володимир Сисак.
За словами директора “Івано-Франківськводоекотехпрому” Віталія Савенка, дизельна електростанція може працювати безперебійно майже добу. Потім генератору потрібно чотири години на перепочинок.
“Пристрій працюватиме циклічно. У нього є термін експлуатації на добу. Ми вже випробували генератор — він зможе постійно забезпечувати знезараження води й водопостачання у тій кількості, в якій споживатиме місто”, — пояснює Віталій Савенко.
У екстрених ситуаціях завдяки резервній установці місто буде забезпечене не лише технічною, а й питною водою. Автономне джерело енергії дозволяє утворювати реагенти, що очищатимуть воду, говорить Савенко.
Втім, каже голова Івано-Франківської громади Руслан Марцінків, навіть за резервної підтримки економити воду не завадить. Він закликає жителів про всяк випадок зберігати запас технічної та питної води.
“Навіть якщо світла не буде, ми все одно зможемо подавати воду від першого до третього поверхів будинків, тому люди зможуть набрати питної води. Дуже важливо, що завдяки генератору можна знезаразити воду. Тож її можна вживати та готувати на ній їжу”, — говорить Руслан Марцінків.
Альтернативу традиційному електропостачанню готують і на підприємстві “Івано-Франківськтеплокомуненерго”, яке займається теплопостачанням будинків. За словами заступника директора компанії Івана Кедика, підприємство закупило електрогенератори на 75 та 50 кВт.
“Ми можемо під’єднати їх до системи електроживлення котельної установки й забезпечити короткочасне електропостачання на кілька діб, щоб підтримувати систему і не допускати аварійних ситуацій”, — розповідає Іван Кедик.