Колишній заступник голови Адміністрації президента Петра Порошенка Дмитро Шимків каже, що пишається створенням ситуаційної кімнати в Адміністрації президента з інфраструктурою як в Білому домі США.
Про це він розповів в інтерв’ю “Українській правді”.
“Це конкретна кімната з можливістю під’єднання до відкритих і закритих джерел інформації, об’єднувати весь інформаційний простір, в якому працює президент з людьми, які приймають рішення”, – каже Шимків.
На запитання, хто входить до цієї кімнати, колишній заступник глави АП зазначив:
“Ситуаційна кімната збирається в залежності від тематики. Коли ми говоримо про економічні питання, то це завжди буде прем’єр, президент, буде міністр економіки, міністр фінансів, далі в залежності від елементів може бути запрошений голова НБУ”.
Шимків пояснив, як вона функціонує:
“На багатьох різних екранах виводиться інформація. Ви одразу бачите стан справ. Люди все обговорюють, а на екранах є цифри, факти, оперативна інформація і так далі. Це значно збільшує ефективність прийняття рішень… Може бути військовий кабінет – це генштаб, міністр оборони, голова СБУ”.
Шимків зазначив, що кімнату побудували з нуля:
“І мережа, і захист, і навчені люди, і підготовка до кібератак. Цього взагалі не було”.
За його словами, серверне обладнання кімнати зібране з кількох джерел:
“Дуже часто кажуть – а як же ви шукали це обладнання? Ми пішли, подивилися, хто взагалі закуповував в країні великі сервери і що вони з ними роблять. З’ясувалося, що ЦВК колись на вибори купила велику стійку “заліза”. Я питаюся, а де це все? Та воно стоїть в Укртелекомі. Вам треба? Ні. Ми пишемо запит і нам передають. Супер, сервер вже знайшли”, – розповів Шимків.
“Потім НБУ зменшував кількість відділень, у них залишалося “залізо”. Ми спитали в Нацбанку, у вас там буде щось? Так, будемо роздавати, аукціони, пишіть заявку. Мої хлопці поїхали, подивилися, що там у них. Кажуть – класно, от це і це ми хочемо взяти. Можна? Можна. Держава все рівно вже витратила кошти. Тобто ми шукали, де тільки можна знайти обладнання. А далі фахівці все правильно збирали”, – пояснив він.
За словами Шимківа, ситуаційна кімната має належний рівень захисту для цілком таємної розмови.
“Є певне обладнання, яке вмикається і кімната перетворюється в закритий бункер. Але це нормальні вимоги”, – каже він.
На запитання, чи можуть її прослухати співробітники СБУ або НАБУ, Шимків зазначив:
“Якщо вмикається певний рівень обладнання, то неможливо зняти звук”.