Українці працюють багато, так що іноді забувають про відпочинок. А він потрібний, щоб почуватися сильними та енергійними. Поповнювати запас бадьорості потрібно в будь-яку пору року, особливо взимку.
При словах “зимовий відпочинок” в уяві пересічного українця найчастіше вимальовуються засніжені схили Карпатських гір, затишні садиби в віддалених селах, Буковель, Славське.
Тут можна покататися на лижах, помилуватися мальовничими краєвидами, відкрити для себе світ давніх традицій. Та є в Україні й інші, не менш красиві та цікаві місця, де можна чудово відпочити, отримати позитивні емоції. Про них розповідаємо у статті.
Популярні локації в західних областях України
Через складну економічну ситуацію, що спричинила значну інфляцію та призвела до скорочення доходів, багато українців відмовилися від літнього відпочинку. Популярні завдяки безвізу туристичні поїздки за кордон через відсутність авіасполучення скоротилися до мінімуму.
Зимою відпочинковий туризм дещо пожвавився. Найчастіше, замість дорогого Буковелю, українці обирають такі локації на заході країни:
- Драгобрат на Івано-Франківщині. Цей найвищий в Україні курорт приваблює любителів гірських лиж, а також всіх, кому до вподоби гуцульська екзотика.
- Гірськолижно-туристичний курорт Мигово у Чернівецькій області. Круті спуски на горі Кичера дарують гострі відчуття екстремалам, а початківці мають можливість повчитися в лижній школі. Розслабитися після активного відпочинку можна у сауні, смачно поїсти — у колибі.
- Маєток Святого Миколая в селі Пістинь Івано-Франківської області. Тут можна відвідати резиденцію Святого, музеї природи та етнографії, погуляти в Національному парку Гуцульщина.
- Трускавець, Моршин, Східниця. Традиційні місця відпочинку на Львівщині. Сюди відпочивальників ваблять комфортні умови проживання, лікувальна вода та чисте лісове повітря, історичні пам’ятки.
Місця відпочинку в центрі України
Чудово відпочити та познайомитися з історією України можна на Київщині, Чернігівщині, Полтавщині, Вінниччині.
Зимою, та й в іншу пору року, варто відвідати такі локації:
- Село Качанівка — одне з 7 чудес України. У 19 столітті тут був маєток найбагатших українських магнатів Тарнавських. На території палацово-паркового комплексу проводяться цікаві культурно-розважальні заходи.
- Диканька. До 1917 року власниками поселення були нащадки генерального писаря Василя Кочубея. Рештки розкішної садиби, Миколаївська церква (саме в ній, як говориться в легенді, відспівували панночку з Гоголевого “Вія”), Кучубеївські дуби, ландшафтний парк, Бузкова яма — це далеко неповний перелік цікавинок, якими славиться Диканька.
- Немирів. Містечко славиться не лише горілкою бренду “Nemiroff“. Тут можна відвідати колишній палац княгині Щербатової, збудований у неокласичному стилі, костел, городище “Великі Вали” чи прогулятися в парку.
- Парк “Київська Русь”. Для проживання власники пропонують будинок готельного типу. Та території комплексу є дитяча ігрова зона, корчма, княжа конюшня. Працюють музеї суднобудування та старовинного одягу, майстер-класи з метання списів та стрільби з лука.