Для зменшення навантаження на мережу в години пікового навантаження до вимкнення застосовують 4 чергу.
Так, як розповів в етері радіо «Західний Полюс» технічний директор компанії Олег Сеник, 4 чергу поділили на дві підчерги та доповнили адресами, які раніше не вимикали, передає Фіртка.
Зокрема, за його словами, підчерга 4.1 вимикається вручну лініями 10 кВт та при цьому відключають декілька підстанцій, а 4.2 — це ручні вимкнення, які відбуваються у самій трансформаторній підстанції
«Загалом вимкнення трьох черг є дистанційними — з пульта управління диспетчера відбувається вимкнення ліній приєднання 10 кВт від живлячих підстанцій.
Але в області є об’єкти забезпечення критичної інфраструктури. Наприклад, лікарня живиться від лінії, де є ще велика кількість споживачів. Ось, йде лінія, яка має відгалуження до інших житлових мікрорайонів. Створена підчерга 4.1 — там енергетики вручну комутаційними апаратами 10 кВт вимикають частини ліній 10 кВт.
А є підчерга 4.2 — це, коли є одна підстанція, ї її не можна цілу вимкнути якимось комутаційним апаратом, а треба всередину зайти та відключити окремо кожен під’їзд.
Чому це не можна автоматизувати? Бо рубильник не передбачає цього: це простий пристрій, який треба потягнути рукою», — пояснив Сеник.
Зазначимо, аби відключати споживачів 4 черги, в обленерго організували додаткові бригади, які їздять по місту і вимикають споживачів по окремих трансформаторних підстанціях. Разом з тим відключення споживачів черги 4.2 потребує багато додаткових ресурсів, а тому такі вимкнення не можуть бути чіткими у часі.
«Одна бригада для вимкнень має об’їхати 15 трансформаторних підстанцій, і вимкнення на кожній підстанції тривають до десяти хвилин. Перших споживачів відключатимуть рівно у тій годині, яка написана.
Наступних умовно через десять хвилин й так далі у міру переміщення бригади по місту.
За годину-півтори закінчиться цикл вимкнень. У тій самій послідовності будуть відбуватися увімкнення. Ця черга буде не настільки чітко визначена в часі, але кожен зможе орієнтуватися», — уточнював раніше енергетик.
Нагадаємо, що 24 січня енергетики планували провести режимні виміри електричних навантажень на Прикарпатті, щоб знати скільки електрики за добу споживає область за нормальних умов.
Однак, за вказівкою НЕК «Укренерго» через дефіцит потужності в енергосистемі здійснити режимний замір на території Прикарпаття не вдалось. Режимний день без вимкнень перенесли. Про дату повідомлять додатково.