Шкіра, схильна до атопії, — сьогодні досить розповсюджене явище. Але все ж таки неприємне. В більшості випадків атопія проявляється через генетичну схильність та несприятливі екологічні умови та характеризується почервонінням, запальними процесами, лущенням та сухістю шкіри. Такий стан потребує грамотно підібраного косметичного догляду (такі засоби, наприклад, є у бренду CeraVe — https://www.cerave.ua/).
Яким має бути догляд шкірою з атопією?
Дерматокосметика для шкіри з атопією може мати різні формули активних речовин, проте є декілька основних вимог. А саме:
- Легка, нежирна текстура. Засіб має добре вбиратись, не залишаючи липкої, жирної плівки.
- Відсутність агресивних компонентів: сильнодіючих кислот, ретинолу тощо. Адже це може травмувати шкіру і порушити її захисний бар’єр.
- Зволожувальні та відновлювальні компоненти м’якої дії Гіалуронова кислота, пептиди, кераміди є базовими компонентами в багатьох засобах. Наприклад, зволожувальний крем CeraVe містить 3 види керамідів для шкіри, що підтримують її природний захисний бар’єр.
- Відсутність мінеральних та синтетичних олій, парабенів, штучних віддушок та інших алергенів.
Також рекомендуємо під час вмивання використовувати термальну або фільтровану воду замість жорсткої водопровідної.
Інші корисні поради
Окрім косметичного догляду за шкірою, зменшити прояви атопічного дерматиту допоможуть такі нескладні поради:
- Використання делікатних, гіпоалергенних засобів для прання. Ідеально підійдуть дитячі гелі та порошки.
- Надання переваги м’яким, приємним на дотик тканинам при виборі одягу та постільної білизни.
- Захист шкіри від холоду та вітру: в холодний сезон не забувайте надягати рукавички та захищати обличчя бафом, шарфом або балаклавою.
- Дотримання режиму повноцінного харчування. Підсилити прояви атопії може нестача деяких вітамінів та мікроелементів: Омега-3, вітамінів групи B тощо. Також слід уникати продуктів, що можуть викликати алергію.
Також важливо пити достатню кількість води, адже зволоження має відбуватись не лише ззовні, але і зсередини. Звісно, повністю вилікувати атопічний дерматит неможливо, адже він є хронічним станом. Проте можна значно зменшити неприємні симптоми й насолоджуватись оксамитовою м’якістю своєї шкіри.