Майже 1 000 разів скористалися послугою “соціальне таксі” жителі Івано-Франківської громади у 2022 році.
Про це Суспільному повідомила завідувачка відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги територіального центру соціального обслуговування населення Наталія Хміль, передає Правда.іф.
За її словами, соціальним таксі може безкоштовно скористатися кожен, хто має необхідні документи й стоїть на обліку у міському територіальному центрі соцобслуговування. Замовити цю послугу можуть і вимушені переселенці.
“Потрібно завчасно подати документи: заяву про надання послуги “соціальне таксі”, довідку про встановлення групи інвалідності. Якщо така довідка відсутня, тоді висновок лікарсько-консультативної комісії, в якому вказано, що людина не може самостійно пересуватися. Щоб людина могла скористатися цією послугою, ще потрібно, аби була особа, яка супроводжує. Переважно всі її мають. Одиноких людей, які обслуговуються у нашому терцентрі, супроводжують соціальні робітники”, — пояснює Наталія Хміль.
Соціальне таксі в Івано-Франківську запрацювало у 2018 році. На балансі установи є спеціально облаштований автомобіль для перевезень людей з інвалідністю. Він обладнаний усіма необхідними засобами для безпеки та комфорту пасажирів.
63-річна жителька села Радча Івано-Франківської громади Ольга Тулайдан соціальним таксі користується двічі на тиждень. Вона має першу групу інвалідності. Жінка їздить до обласної лікарні на гемодіаліз. Ольга каже: до медзакладу громадським транспортом їхати складно, а на таксі – дорого.
“Я шість років – на діалізі. То їздили ми на таксі. Це так важко і дорого. Пенсія невелика – 2 тис. грн, а на таксі виходить більше, ніж 6 тис. грн на місяць. Дуже незручно, і воно не так обладнане. Чоловік змушений був брати мене на руки й садити в машину. А в соціальному таксі є підйомник, дуже гарно”, — каже Ольга Тулайдан.
Соціальне таксі упродовж дня замовляють до семи жителів Івано-Франківської громади, розповідає водій Петро Варга. На спеціально обладнаному пандусом транспорті люди з інвалідністю та похилого віку можуть доїхати до лікарень, державних установ, підрозділів соцзахисту, а також банків, вокзалів, перукарень та кравецьких майстерень.
Водій соціального таксі Петро Варга говорить: “Візок ми обов’язково возимо із собою. Зараз пасажири мають свій, але, коли є потреба, ми даємо візок. Обслуговуємо жителів Франківська та громади — всіх, хто бажає. У нас є диспетчери, вони приймають виклик, а ті дають мені замовлення”.
Щоби скористатися соціальним таксі, необхідно зателефонувати до центру соціального обслуговування. Наталія Хміль каже: автомобіль краще замовляти заздалегідь — не менш ніж за два дні до виїзду.
Отримати докладну інформацію можна за номерами телефонів: (0342) 53-24-41; (0342) 75-01-26.