-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Чи можна вакцинуватися проти COVID-19 під час вагітності?

-Реклама-spot_img
spot_img

Чи можна вакцинуватися проти COVID-19 під час вагітності? Чи вплине мРНК-молекула з вакцини на гени?

“Так, можна і навіть треба”, – каже сімейна лікарка Дарина Дмитрієвська.

Вагітні жінки частіше потрапляють до реанімації та під апарат штучної вентиляції легень, тобто мають високий ризик отримати ускладнення від COVID-19. 

Під час вагітності в організмі жінки відбуваються істотні зміни, і перенесений COVID-19 у цей час може призвести до серйозних наслідків.  Дослідження впливу перенесеної під час вагітності коронавірусної інфекції на жінку та дитину досі тривають у багатьох університетах і клініках. Але на сьогодні можна сказати про те, що перенесений COVID-19 під час вагітності впливає на збільшення ризику захворіти на цукровий діабет. Також за даними Американської академії педіатрії, серед новонароджених, чиї мами перехворіли на COVID-19 в останні два тижні перед пологами, був помітно вищий рівень смертності. У таких жінок частіше виникали складнощі з лактацією.

Тому вагітність – це важливе показання до вакцинації від COVID-19. Проте, панує чимало міфів, які змушують майбутніх мам відмовитися від щеплення:

- РЕКЛАМА-
  1. Вакцина може заразити вірусом маму або дитину. 

Вакцини не можуть інфікувати коронавірусом матір чи малюка, адже жодна з вакцин не містить часток “живого” віруса, тому вони не становлять загрози для матері та немовляти.

  1. Вакцинація викликає безпліддя. 

Вакцини не призводять до підвищення ризику викиднів і не викликають безпліддя. Вакцини не мають у своєму складі гормонів, тому не впливають на ендокринну чи репродуктивну системи. Під час клінічних випробувань вакцин проти COVID-19 завагітніла така ж кількість жінок, які були щеплені, як і тих, які отримували плацебо. Вчені уважно слідкували за перебігом їхньої вагітності та не побачили ніяких відхилень чи ускладнень.

  1. Вакцини можуть змінити гени дитини. 

Вакцини м-РНК жодним чином не змінюють генів людини, адже не проникають у ядро клітини і не взаємодіють з ними. Молекула мРНК існує рівно стільки, щоб клітини встигли скопіювати інструкції та почати створювати спайковий білок, який використовується для тренування вашої імунної системи проти коронавірусу. Після того, як молекула виконала свою задачу, клітина позбавляється від неї за допомогою спеціальних ферментів.

Вакцинація вагітних від COVID-19 захищає новонароджену дитину. У більшості дітей протягом кількох місяців виявляють антитіла, які вони отримали від вакцинованої матері. Це посилює захист їхнього здоров’я та життя в найбільш вразливий період. 

Педіатри рекомендують щепити всіх людей, які контактуватимуть з дитиною. Також із вагітними та новонародженими вкрай важливо дотримуватися “вірусного етикету” — не контактувати за наявності будь-яких ознак застуди чи грипу. 

Щепитися від COVID-19 та отримати бустерну дозу можна в сімейного лікаря або пунктах щеплення. Медичні фахівці проведуть короткий огляд, а після процедури спостерігатимуть за вами до півгодини. Після цього ви можете продовжувати займатися своїми справами. Невелике підвищення температури та біль і почервоніння в місці ін’єкції — це цілком безпечні прояви, які не шкодять ані дитині, ані матері. 

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні