З початком повномасштабного вторгнення підприємство переїхало до нашого міста зі столиці. Відтак стало спільною науковою лабораторією Прикарпатського національного та Херсонського державного університетів.
3D-принтери – це унікальні можливості для виробництва точної продукції. Релоковане підприємство «Екструзія в русі» сьогодні працює як виробництво, так і наукова лабораторія, повідомляє Правда.іф з посиланням на сайт міського голова Івано-Франківська.
Окремі елементи, які пов’язані з медициною – ортези, а також джгути для зупинки кровотеч. Унікальні форми для того, щоби виливати пам’ятники та інше. Цей парк 3D-принтерів працює сьогодні як лабораторія, так і виробництво. Вони можуть допомогти у відновленні архітектури старого міста значно швидше та якісніше.
«Ми сьогодні маємо дійсно унікальну можливість для наших студентів не тільки проходити практику, але й безпосередньо брати участь у виробничих процесах. Частина з цих 3D-принтерівє власністю Прикарпатського національного університету». З іншого боку навіть студенти наших партнерів з Польщі (Краківської політехніки) так само були на практиці, оскільки потужність цього парку може конкурувати навіть із Європейськими подібними парками 3D-принтерів. Оскільки в основі цього є не тільки складні технологічні процеси, але, в першу чергу, дуже серйозний науковий супровід», – впевнений ректор Прикарпатського національного університету ім.Василя Стефаника Ігор Цепенда.
Підприємство «Екструзія в русі» працює в Україні з 2016-го року. Головною метою на початках, розповідає заступник директора підприємства, були постачання та реалізація 3D-принтерів та їх гарантійний і післягарантійний ремонт. З часом почали виготовляти деталі з пластмаси, в тому числі інженерні конструкції та скульптури. А з початку великої війни в Україні, «Екструзія в русі» започаткували створення кровоспинних джгутів та ортезів.
«Ми змушені були переїхати до Івано-Франківська з Києва, після початку повномасштабного вторгнення в Україну. Завдяки співпраці з університетом, ми почали роботу в даному приміщенні. На території університету. Натепер всі наші принтери працюють. Ми готуємо комплектуючі для кровоспинних джгутів. І виконуємо інші замовлення підприємців. Ми можемо виготовити до 1000 джгутів за місяць. Нам обов’язково допомагають контрагенти та постачальники. У нас налагоджений зв’язок з кожним із них», – відзначає Михайло Кіреєв, заступник директора ТОВ «Екструзія в русі».
Наукова співпраця між парком 3D-принтерів та Прикарпатським національним університетом – це крок вперед для нашої освіти. Спільна наукова лабораторія – найкраща практика для студентів. Окрім того, за словами міського голови Руслана Марцінківа, ймовірно, що місто розпочне співпрацю із цим підприємством у частині відновлення пам’яток та архітектури Івано-Франківська.
«Сьогодні ми є в цій майстерні, на такому мінізаводі, тому що фактично це є мінізавод, який може виконувати будь-яку задачу, яка сьогодні поставлена. Ми хочемо співпрацювати у сфері допомоги нашим військовим (ви бачили турнікети), ми хочемо співпрацювати у відновленні пам’яток архітектури, ми хочемо співпрацювати у виготовленні пам’ятників, і в інших напрямках саме з цією лабораторією. А з університетом у нас дуже тісні зв’язки і добра співпраця. І дуже добре, що наші університети використовують можливості тих людей, які переїхали до Івано-Франківська з різних регіонів і це також посилює спроможність Івано-Франківська, спроможність наших університетів», – резюмував Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
До слова, «Екструзія в русі» – одне з перших підприємств в Україні, яке розробило та створило спеціальні ортези для фіксації травмованих кінцівок. А кровоспинні джгути, виготовлені на 3D-принтерах цієї лабораторії, визнані одними з найнадійніших.