У селі Топільське, що на Рожнятівщині, чоловік у власному будинку облаштував музей старовинних речей побуту.
Пенсіонер Дмитро Ганчук відкрив музей у 2014 році. Селянин каже, що не міг дивитися, як односельці та знайомі з навколишніх сіл викидають речі, яким сто і більше років. Зараз у музеї багато сімейних експонатів, є й такі, що надали жителі сусідніх сіл, повідомляє “Галицький кореспондент”.
Музей цікавий змістовною та сповненою любові до рідного краю екскурсією, великою колекцією давніх речей, старожитностей, що дбайливо та впорядковано зібрані на полицях.
Стіни одразу привертають до себе увагу. Тут розміщені миски-тарілки з квітковим орнаментом.
Все акуратно заставлено різними дерев’яними знаряддями столярки. А це – долото, рубанки, різні пили. Якось тут особливо і по домашньому, і у просторому приміщенні багато всього вишитого та старовинного. На підвіконні глечики та гасові лампи.
Саме дрібним речам найбільше уваги приділяє господар-музейник. Є тут і знаряддя праці, кузня, ваги, старі гроші, обчислювальні машини, речі побуту вояків УСС та вермахту. А ще є німецька швейна машинка з 1858 року (німецький виробник “Штевер”) та унікальне взуття – личаки, яке зроблено з березової кори.
“У моєму домашньому музеї побували не тільки жителі навколишніх сіл, а й люди з багатьох областей України, – розповідає Дмитро Ганчук. – Переважно я зібрав речі Бойківщини, але є предмети Поділля та Полісся. Всі ці експонати я почав збирати у часи совітського періоду. Дуже хочу, щоб всі ці речі, які несуть історичну пам’ять наших предків, збереглися для нащадків. Молоде покоління має знати свою історію, історію українського народу. Тому маємо зробити все, щоб зберегти українську культуру”.